Stránka 1 z 2

Re: Myslím, tedy čtu...

PříspěvekNapsal: čtv 03. říj 2013 14:55:09
od Jana Jáchimová
Dneska jsem se začetla do článku o důkazech: http://vtm.e15.cz/matematicky-dukaz-je-vecna-jistota

Re: Myslím, tedy čtu...

PříspěvekNapsal: čtv 22. lis 2012 17:19:23
od Šárka Eisová
Po letech jsem se vrátila ke Steinbeckovi - Neznámému bohu, kdysi ve mně zanechala tato kniha pocit a pár útržků některých situací. Teď jsem ji přečetla na jeden nádech - a zase z ní mám pocit, nelze reprodukovat, nutno přečíst ;)

Re: Myslím, tedy čtu...

PříspěvekNapsal: sob 01. zář 2012 8:12:01
od Šárka Maternová
Já poslední roky čtu pouze literaturu od českých autorů, zejména z tzv. povinné četby, ale až teď v nich nacházím zalíbení. Člověk asi musí dozrát. Ale naučné (zejména po stránce historické) jsou knihy od J. Škvoreckého, kde figuruje Danny Smiřický. Na pozadí nějakých historických událostí se tam odehrává příběh 20letého kluka. Člověk si tak vštípí, co se dělo a zároveň se pobaví. :) Postupně budu přidávat další tipy, tohle je teď to, co mě momentálně napadlo. :)

Re: Myslím, tedy čtu...

PříspěvekNapsal: pát 31. srp 2012 7:30:06
od Jana Weisová
Marie Želechovská píše:Čtu Vejce a já od Betty MacDonaldové. Vtipně popisuje, jak dbala rady matky, že manželka musí ctít a milovat to, pro co se nadchne její manžel. Bettynin manžel se nadchl pro slepičašení. Odstěhovali se spolu na farmu. Betty píše o tom, jak se každý den něco dělalo - praní, žehlení, pečení...Její manžel byl naprosto úchylný na úklid. Divím se jí, že s ním vydržela tak dlouho, než ho opustila. Já bych to vzdala mnohem dříve v tak těžkých podmínkách. Současný život není jednoduchý, ale s životem na farmě bych teda neměnila.

Také jsem tuto knihu četla a velmi nerada jsem ji vracela do knihovny.

Re: Myslím, tedy čtu...

PříspěvekNapsal: úte 28. srp 2012 20:32:32
od Marie Želechovská
Čtu Vejce a já od Betty MacDonaldové. Vtipně popisuje, jak dbala rady matky, že manželka musí ctít a milovat to, pro co se nadchne její manžel. Bettynin manžel se nadchl pro slepičašení. Odstěhovali se spolu na farmu. Betty píše o tom, jak se každý den něco dělalo - praní, žehlení, pečení...Její manžel byl naprosto úchylný na úklid. Divím se jí, že s ním vydržela tak dlouho, než ho opustila. Já bych to vzdala mnohem dříve v tak těžkých podmínkách. Současný život není jednoduchý, ale s životem na farmě bych teda neměnila.

Re: Myslím, tedy čtu...

PříspěvekNapsal: pát 17. srp 2012 3:03:54
od Jana Kneřová
Jana Jáchimová píše: Nikdy nepochopím, proč se autor dalšího dílu napřed nepodívá do překladů předchozích knih..

Dobrá poznámka. 8-)

Re: Myslím, tedy čtu...

PříspěvekNapsal: čtv 16. srp 2012 16:28:14
od Jana Jáchimová
Já jsem se pročetla na konec Inkoustové trilogie..přes srdce a krev až ke smrti. Třetí díl mě tedy zklamal překladem, ale vzhledem k tloušťce knihy jsem si po chvíli na jinak přeložené názvy zvykla, ostatně co jiného mi zbývalo, když jsem chtěla vědět, jak to dopadne? :) Nikdy nepochopím, proč se autor dalšího dílu napřed nepodívá do překladů předchozích knih..

Re: Myslím, tedy čtu...

PříspěvekNapsal: čtv 02. srp 2012 9:54:24
od Jana Kneřová
Právě jsem dočetla knížku Andělin popel, Frank McCourt.
Děj začíná v 3..letech min.století a odehrává se v Irsku. Popisuje život neuvěřitelně chudé rodiny a je zároveň vzpomínkou na dětství autora.
Doporučuji a těším se na volné pokračování knížky.

Re: Myslím, tedy čtu...

PříspěvekNapsal: ned 24. čer 2012 8:46:44
od Magdaléna Cuchá
Jelikož máme na vysoké škole předmět Literatura pro děti a mládež, dostala jsem se ke knížce Dračí polévka od Aleny Ježkové. Je to krásná, nenáročná knížka pro děti kolem 12 let s krásnými ilustracemi a poutavým příběhem. Znáte ji někdo?

Re: Myslím, tedy čtu...

PříspěvekNapsal: stř 20. čer 2012 5:59:23
od Šárka Husáková
Tak já mám ráda Simmela a Cooka (to je hodně oddechový). Dřív jsem měla knihu přečtenou za dva tři dny, ale teď mám rozečtenou jednu už dva měsíce - dávám přednost tématům "Jídelníček kojenců, Jak závádět příkrmy atd." :D