Stránka 1 z 1

Doporučení k zacházení s fórem

PříspěvekNapsal: pát 17. úno 2012 15:11:04
od Lenka Urbanová
Vážení kolegové, vítejte v diskuzních fórech portálu DUMy.cz.
Byli bychom rádi, kdybyste tento prostor přijali jako svobodné prostředí pro sdílení zkušeností, nápadů, a názorů, jako místo, kde jste mezi svými.

Fórum je zatím rozděleno na několik kategorií diskuzí a v nich jsou připravená diskuzní fóra. Ve fórech můžeme všichni otevírat nová témata, nebo přispívat do témat již otevřených.

Slyšte / čtěte několik základních upozornění:
  • Fórum na DUMY.cz vnímáme jako svobodné, nicméně aby sloužilo dobré věci, musí být "zdravé".
  • O diskuzní prostor se starají moderátoři. Dbají na pořádek, "uklízí" v tématech, vytvářejí fóra pro témata, která se nově prosazují, pečují o klidnou a sdílnou atmosféru a jsou vám k plně ku pomoci.
  • Jako základní úmluvu o chování uživatelů ve fóru chápeme "Pravidla používání portálu DUMy.cz" a zejména pak "Netiketu, čili Zásady slušného chování na DUMY.cz". Pročtěte si, oba dokumenty vám budou oporou!

Jak přispívat?
  1. Nejprve se ve fóru rozhlédněte, zda "vaše" téma už neexistuje.
  2. Pokud ano, klikněte na "Odpovědět" a můžete psát, připojit svůj příspěvek.
  3. Pokud reagujete na některého předřečníka a chcete zachovat návaznost na jeho příspěvek, klikněte u něho na tlačítko "Citovat" (vpravo nahoře). Otevře se editační okno pro vaši novou zprávu a zároveň se do něho kopíruje příspěvek, na který reagujete. Vy jen dopíšete vlastní text a odešlete.
  4. Pokud ne, vyberte si odpovídající fórum (případně fórum "Ostatní") a založte nové téma.
  5. Pokud se vám něco nepovede, moderátor si všimne a pomůže, žádný strach!


Snažme se ale držet téma diskuze a příliš neodbočovat! Pro odbočku je lépe založit nové téma. Až budeme diskuze zpětně číst, oceníme to!

Názvy (předměty) nových témat pišme co možná konkrétně. Čili: Místo názvu "Dotaz" volme raději: "Jak naučit žáky držet správně tužku?", nebo "Správné držení tužky - zkušenost" - cítíte ten rozdíl?

A ještě!
Mohlo by se zdát, že přispěvatelé jsou "jen" virtuální osoby, éterické bytosti vznášející se v internetu. Nikoli. Všichni jsme reální lidé, máme své radosti i strasti, nápady i nálady. Buďme tedy každý za sebe, jen tak zde můžeme najít inspiraci, oporu, radost z kontaktu s ostatními. Uvědomme si, že v textu nemusíme správně odhadnou emoci či motivaci pisatele. Snažme se tedy své emoce jasně vypsat a také tolerantně číst. Ironii je lépe se vyhnout.

Přesto:
Máte problém, či nejasnost?
Napište mi soukromou zprávu (tlačítko SZ vpravo u tohoto příspěvku, nebo v mém profilu).