Stránka 1 z 1

Re: Zkušenosti s Třídou?

PříspěvekNapsal: pát 14. pro 2012 9:15:24
od Lukáš Križko
Kateřina Paušová píše:Zdravím. Já bych sledování přístupů velice uvítala, pokud by mi pomohl zjistit např. kdo si otevřel dokument, který jsem vložila. Plánuji vkládat dětem materiály na domácí přípravu a ráda bych kontrolovala, zda si opravdu všichni dokument alespoň otevřeli.


V tomto případě je potřeba zvážit, zda postačí řešení, kdy bude u seznamu žáků ve třídě napsáno, kdy byl žák přihlášen naposled. Ostatní řešení jsou poněkud komplikovanější a obávám se, že bychom je nasadili až mnohem později.

Kateřina Paušová píše:Současně bych ráda třídu otevřela pro potřeby rodičů - vkládala bych rady, nápady na práci na doma atd, které by však primárně otevírali rodiče a oni by měli přístup - ne děti. Myslím, že by to bylo vhodné zejména pro nižší ročníky základních škol. Rodič by tak sledoval novinky a plánoval domácí přípravu a práci spolu s dítětem. Je možné vytvořit profil rodič nebo musím využít seznam žáků, ale mít tam přihlášené rodiče?


To je skvělý nápad. Některým učitelům doporučuji otevřít výuku i rodičům a dohodnout se s dětmi, že přes jejich účty budou moci rodiče nahlížet do výuky. Vaše řešení je z pohledu učitele samozřejmě bezpečnější.

V našich plánech bylo i vytvoření specifického rodičovského účtu, kdyby po přihlášení mohli rodiče nahlížet do třídy a tím i přímo do výuky. To je ale zatím hudba daleké budoucnosti.

Re: Zkušenosti s Třídou?

PříspěvekNapsal: čtv 13. pro 2012 19:14:32
od Kateřina Paušová
Zdravím. Já bych sledování přístupů velice uvítala, pokud by mi pomohl zjistit např. kdo si otevřel dokument, který jsem vložila. Plánuji vkládat dětem materiály na domácí přípravu a ráda bych kontrolovala, zda si opravdu všichni dokument alespoň otevřeli.

Současně bych ráda třídu otevřela pro potřeby rodičů - vkládala bych rady, nápady na práci na doma atd, které by však primárně otevírali rodiče a oni by měli přístup - ne děti. Myslím, že by to bylo vhodné zejména pro nižší ročníky základních škol. Rodič by tak sledoval novinky a plánoval domácí přípravu a práci spolu s dítětem. Je možné vytvořit profil rodič nebo musím využít seznam žáků, ale mít tam přihlášené rodiče?

Re: Zkušenosti s Třídou?

PříspěvekNapsal: čtv 13. pro 2012 11:40:41
od Lenka Urbanová
Lenka Nováková píše:... iTřída supr nápad ...
A já bych se vás, paní Nováková, ráda zeptala, co se vám na iTřídě líbí, jestli ji používáte a k čemu se vám hodí. To jsme se na vás sesypali, že? :-)
Lenka

Re: Zkušenosti s Třídou?

PříspěvekNapsal: čtv 13. pro 2012 9:02:44
od Lukáš Križko
Dobrý den,
děkuji za nápad. Možná by stálo zato to trochu rozepsat. Jak by funkce měla vypadat a k čemu byste ji používala? Máte na mysli napřiklad to, že u jednotlivých žáků bude zřejmé, že je žák on-line, nebo by stačila nějaký záznam poslední návštěvy? Předpokládám, že by šlo o jakousi kontrolu "docházky".

Tato specifikace je pro případné nastavení služby docela zásadní, proto děkuji předem za Vaše doplnění.

Re: Zkušenosti s Třídou?

PříspěvekNapsal: čtv 13. pro 2012 8:42:45
od Lenka Nováková
Dobrý den,

iTřída supr nápad - mám námět na rozšíření o funkci - sledování přístupů ( žáků )

Děkuji Nováková

Zkušenosti s Třídou?

PříspěvekNapsal: stř 28. lis 2012 8:04:44
od Lenka Urbanová
Aplikace pro práci se třídou běží už na portálu DUMY.cz nějaký ten pátek.
Zkoušeli jste? Jak jste použili tuto aplikaci? K čemu ji používáte?
Budeme velmi rádi za vaše zkušenosti. Nasměrujete ostatní a my se od vás dozvíme, kam a jak dál.