Stránka 1 z 1

Re: Novinky v IT

PříspěvekNapsal: stř 03. čer 2015 15:39:14
od Petra Řezáčová
Ukončení podpory pro systém Windows Server 2003

K datu 14. července 2015 bude ukončena podpora společnosti Microsoft pro operační systémy Windows Server 2003 a Windows Server 2003 R2. To znamená, že přestanou být vydávány nové aktualizace a opravy zabezpečení. Systém i aplikace sice nadále budou fungovat, ale u nepodporovaného systému hrozí riziko napadnutí nebo zneužití serveru s tím, že bezpečnostní riziko se časem výrazně zvětšuje. Jsme připraveni s vámi tuto situaci řešit a pomoci s přechodem na nejnovější systém Windows server 2012 R2. Na základě individuální konzultace s vámi vybereme nejvhodnější cestu k nasazení nového systému. Od nejvhodnější metody migraci starého systému na nový včetně zachování domény až po kompletní novou instalaci s migrací školního informačního systému (Bakaláři apod.) a uživatelských dat.

Kontaktujte naše specialisty pro konzultaci, plán upgrade a cenovou nabídku:

Miroslav Šucha, msucha@boxed.cz, +420 222 268 518

Re: Novinky v IT

PříspěvekNapsal: úte 06. led 2015 17:24:56
od Petra Řezáčová
Microsoft letos odhalí Spartana
Internet Explorer provází operační systém Windows už od konce minulého století. Letos však Microsoft hodlá nad tímto webovým prohlížečem zlomit hůl. Nahradit jej má novinka zvaná Projekt Spartan. Americký softwarový gigant jej uvede nejspíše společně s novým systémem Windows 10. Více zde.

Re: Novinky v IT

PříspěvekNapsal: stř 26. lis 2014 14:32:08
od Petra Řezáčová
Office 365 Video
V nabídce funkcí Office 365 se začíná všem školám postupně objevovat jeden nový příkaz - Video. Co to je, k čemu to slouží a jak to funguje se můžete podívat na následujícím videu.
Zdroj: http://www.klatovsky.cz/2014/11/v-nabid ... acina.html

Re: Novinky v IT

PříspěvekNapsal: pon 24. lis 2014 12:30:18
od Petra Řezáčová
Již brzy: Office Online + Skype

Ve službě Office Online dochází poměrně často k integraci nových funkcí a o většině z nich si můžete přečíst až v době jejich dostupnosti. Existuje sice web společnosti Microsoft, na kterém se můžete o plánovaných aktualizacích dočíst, ale většinou není přesně specifikováno, kdy ve vašem nasazení služby bude daná funkce dostupná. Navíc je aktivace dané funkce dána i např. tím, zda administrátor vašeho prostředí povolil dřívější dostupnost nových funkcí apod.

Jednou z těch oznámených předem je spolupráce aplikací Office Online a komunikátoru Skype. Zejména ve školním prostředí bude toto spojení velice žádané, protože mnoho učitelů a studentů používá jak zdarma dostupné Office Online, tak pochopitelně i Skype. V jednom okně internetového prohlížeče tak bude možné upravovat online dokument a zároveň ve stejném okně v pravé části komunikovat v rámci služby Skype.

Spolupráce více uživatelů na jednom dokumentu je např. v aplikaci Word Online dostupná již nyní, nicméně prvek komunikace v reálném čase dodává takové spolupráci zcela jiný rozměr. A je jedno, jestli na dokumentu pracují dva učitelé, dva studenti, učitel a student nebo kdokoliv jiný.

Tato služba bude dostupná v aplikacích Word Online a PowerPoint Online již během několika týdnů.

Zdroj: http://www.klatovsky.cz/2014/11/jiz-brz ... skype.html

Re: Novinky v IT

PříspěvekNapsal: úte 01. črc 2014 14:40:59
od Petra Řezáčová
100x Windows aplikace pro školství
Každý den se v katalogu aplikací Windows Store objevují nové a nové aplikace, které se dají využít ve školách. Abyste měli přehled o těch nejlepších z nich, je pro vás připravena tato anglicky psaná příručka z dílny společnosti Microsoft, která vám ty nejzajímavější appky představí. A hned máte o prázdninách co dělat.

Zdroj: http://www.klatovsky.cz/

Novinky v IT - z té špatné strany

PříspěvekNapsal: stř 25. čer 2014 13:40:36
od Jitka Schovancová
Velmi důležité upozornění pro všechny uživatele elektronické pošty uveřejnil dnes server Novinky.cz. Doporučuji přečíst článek, podobné zprávy ve své poště ihned mazat a v žádném případě neotvírat jejich přílohu. :!:
http://www.novinky.cz/internet-a-pc/bez ... dluhy.html

Re: Novinky v IT

PříspěvekNapsal: stř 25. čer 2014 8:57:00
od Petra Řezáčová
OneDrive "běhá" i na Linuxu
Nyní můžete používat OneDrive i v linuxových distribucích – pochopitelně prostřednictvím neoficiálního klienta. Nástroj zvaný OneDrive-D je stále ve vývoji a v současnosti nemá mnoho funkcí, ale hlavní je, že synchronizace funguje.

Re: Novinky v IT

PříspěvekNapsal: stř 25. čer 2014 8:49:51
od Petra Řezáčová
OneDrive: větší, levnější, chytřejší
Téměř každý měsíc se ve službě OneDrive (a její součásti Office Online) objevují nové funkce a vlastnosti, které vám přináší nové možnosti využití a práce s tímto úložištěm.
v tomto článku.

Novinky v IT

PříspěvekNapsal: stř 25. čer 2014 8:33:40
od Petra Řezáčová
Office 365 Roadmap

Pro všechny uživatele i zájemce o službu Office 365 byla spuštěna stránka, na které si můžete zjistit, jaké funkce byly nedávno spuštěny, jaké jsou právě nasazovány a jaké jsou ve vývoji.

http://office.microsoft.com/en-us/produ ... 43353.aspx

Zdroj: http://www.klatovsky.cz/2014/06/office-365-roadmap.html