Stránka 1 z 1

Re: Novinky v textu RVP ZV

PříspěvekNapsal: ned 19. led 2020 8:03:40
od Návštěvník
Integrace předmětů udělal nový predmety dál a cizí jazyk přidal bich a polštinu a slovinstinu jak mluví ve Slovinsku a více bich se bavil o politice

Re: Novinky v textu RVP ZV

PříspěvekNapsal: pát 29. bře 2013 5:40:17
od Lukáš Križko
Je pravda, že integrace těchto docela netypických oborů bude oříškem i proto, že je rostrkána mezi několik vzdělávacích oblastí a oborů - člověk a jeho svět na prvním stupni a Člověk a zdraví na druhém stupni, respektive Výchova ke zdraví - viz TADY.

Chápu-li to správně postačí, když škola v již zavedených oborech přidá tato témata a nemusí nic jiného zavádět. pakliže ale škola nemá obor výchova ke zdraví, nebo jeho ekvivalent, tak bude muset tuto problematiku řešit tak jak navrhujete - projektovými dny nebo sérií přednášek odborníků pro určité ročníky apod.

Re: Novinky v textu RVP ZV

PříspěvekNapsal: stř 27. bře 2013 14:12:47
od Soňa Strnadová
Četli a už pracujeme na změnách ŠVP, který vejde v platnost 1. 9. 2013. Změn je hodně. Jsme škola, která se vždy orientovala na rozšířenou výuku jazyků a nově zavedená povinná výuka druhého jazyka nejpozději od 8. ročníku pro nás není velkým problémem. V RVP pro ZV se však mění očekávané výstupy a musíme tedy přepracovat i naše učební osnovy.
V těchto dnech hledáme efektivní začlenění témat Dopravní výchovy a Ochrany člověka za mimořádných událostí do jednotlivých vzdělávacích oblastí. Koncepční příprava výuky bude pro učitele náročnější. Jak řešíte začlenění témat do jednotlivých oblastí nebo budete řešit projektovými dny,….?
http://www.msmt.cz/vzdelavani/podklady- ... ny-cloveka

Novinky v textu RVP ZV

PříspěvekNapsal: pon 25. bře 2013 10:58:30
od Lukáš Križko
Už jste četli novinky v textech RVP ZV? Podívejte se na portál RVP.CZ.

Co si o změnánách v textu myslíte?