Stránka 1 z 1

Re: Osvědčené výukové programy pro školy - odkazy, foto...

PříspěvekNapsal: stř 28. lis 2012 7:59:48
od Lenka Urbanová
Moc pěkné fotky i zkušenosti od Aleny!
Byli jste s dětmi na nějakém výborném výletě, nebo jste někoho pozvali do školy? Doporučíte?

Re: Osvědčené výukové programy pro školy - odkazy, foto...

PříspěvekNapsal: sob 01. zář 2012 10:02:32
od Alena Tučímová
A ještě fotografie supa a sovy pálené...

Re: Osvědčené výukové programy pro školy - odkazy, foto...

PříspěvekNapsal: sob 01. zář 2012 10:01:25
od Alena Tučímová
ZAYFERUS - LETY A LOVY S DRAVÝMI PTÁKY
Dalším, velice poutavým programem, který pravidelně objednáváme, jsou Lety a lovy s dravci od společnosti Zayferus: http://www.zayferus.cz (pozor, občas se to plete se společností Seiferos, ale to je něco jiného).

K hodinové ukázce (75 minut) stačí hřiště. Nejdříve se žáci seznámí v kruzích s dravci a sovami, dostávají i kontrolní otázky, za zodpovězení mohou získat kalendář, pexeso atd., nebo třeba i přílet dravce na ruku.
Po tomto základním seznámení s jednotlivými dravci následují ukázky vlastních lovů. Dravci jsou volně vypuštěni a loví pak kořist, která je tažena na navijáku po hřišti. Je úžasné vidět lov sokola, dřemlíka, orla i dalších ptáků. Nakonec letí přes celé hříště i sup krahujový, který má rozpětí až 3m. Celý program je velice profesionálně vytvořený, jezdí s ním po celé republice.
Je to možné spojit i s vlastním projektem na nižším nebo vyšším stupni, nápadů bylo vždycky dost.

Takže ještě jednou webovka: http://www.zayferus.cz. Pokud byste chtěli přímý kontakt, tak p. Jiří Hrotek: 608 100 440, další najdete na stránkách Zayferu.

Osvědčené výukové programy pro školy - odkazy, foto...

PříspěvekNapsal: sob 01. zář 2012 9:31:25
od Alena Tučímová
Začíná nový školní rok a opět se kromě už tradiční výuky žáci se svými učiteli zúčastní i dalších výukových programů, které pořádají jiné organizace pro školy. Moc dobře ale všichni víme, že i přes vynikající reklamu programy nakonec nejsou nic moc a naopak.
Zkusme si tedy v tomto fóru předávat odkazy na výukové programy, které se nám ve škole osvědčily a ke kterým se i pravidelně vracíme.
A pokud je možnost přidat aspoň jednu fotku z programu ve Vaší škole, bude to úplně ideální...

LIDUŠČINO DIVADLO
Sama začnu hned prvním odkazem, ještě trochu odpočinkovým, ale... Liduščino divadlo z Roztok u Prahy jezdí do škol s různými hrami pro menší i větší děti, při kterých zapojují do hry i žáky a všichni se navíc během hry něco naučí, není to jen představení pro představení. Stojí za to! Na stránkách divadla najdete i obsah všech nabízených her:
http://www.liduscino-divadlo.wz.cz/