Komunikace učitel x rodič

Spolupráce školy s rodiči, komunikace, řešení problémů, zapojení rodičů...

Re: Komunikace učitel x rodič

Příspěvekod Magdaléna Macková » úte 19. čer 2012 7:39:34

V jedné třídě, kde jsem byla na praxi, jsem se setkala, že paní učitelka každý týden dávala plán učiva, čím se budou ten týden zabývat.
Přišlo mi to skvělé z několika důvodů:
1) Paní učitelka prokázala, že věnuje své přípravě čas, že přemýšlí nad tím, kam chce děti posunout.
2) Myslím, že jí to velmi usnadnilo práci.
3) Odpadla jí práce vypisovat každému dítěti, které chybělo, co má doma dopracovat. - což bude řekla bych jedno ze základních komunikačních témat.
4) Děti společně s rodiči na konci týdne (přes víkend) zhodnotily, jak dané úkoly/body toho plánu zvládly.
Máte s něčím podobným zkušenost?
Magdaléna Macková

Příspěvekod Lenka Urbanová » stř 18. dub 2012 13:02:40

Určitě to je na nastavení komunikačních standardů.
A výčet od Petra Šumbery je výborný.
Jak s rodiči komunikujete vy?
Jitka Schovancová se původně také ptala:
Zajímalo by mě, zda komunikujete s rodiči prostřednictvím své vlastní emilové adresy. Zda dáváte rodičům (případně i žákům) číslo svého soukromého mobilního telefonu.
Nebo si své soukromé informace chráníte?
Lenka Urbanová
Moderátor fóra, realistický optimista, milovník stromů...
Lenka Urbanová

Příspěvekod Lukáš Križko » ned 04. bře 2012 0:26:53

Na druhou stranu jsou školy, kde je standardem, že učitel komunikuje s rodiči i v době, kdy má rodič čas. Samozřejmě omezeně a v rámci "rozumné míry".

Není to tedy na nastavení "komunikačních standardů" školy, které potom učitelé dodržují?
Lukáš Križko

Příspěvekod Petr Šumbera » pát 02. bře 2012 7:13:12

Komunikace učitel- rodič,
je poměrně rozsáhlá tématika, ale pokusím se omezit na pár poznámek.
1. Osobní komunikace -setkání -zdaleka nejúčinnější a nejefektivnější předání informace mezi rodičem a učitelem. Případná možnost zpětné vazby (při hromadném setkání -schůzky atd.)
2. Osobní telefon -vzhledem k absolutnímu nerespektování omezení konzultačních hodin -doporučuji nedávat -i učitel je člověk a potřebuje mít čas rozdělen na práci a"mimopráci" Odpovídání na zmeškané hovory ze svého osobního telefonu učiteli nikdo nezaplatí stejně jako čas tímto strávený.
3. Školní telefon a vyhrazené hodiny- Po a St 14-15,30 tel.č 58............ těším se na vaše telefonáty či osobní návštěvu.- ideální stav
4. Email, elektronická třídní kniha, el. žákovská knížka- dostupný nástroj pro denní i periodickou komunikaci- omezení pro ty jenž nemají přístup k internetu.

S pozdravem Petr Šumbera
Petr Šumbera

Příspěvekod Lenka Kurtevová » čtv 01. bře 2012 13:55:50

Jako rodič jsem velmi ocenila týdenní reporty od třídního učitele mého syna. Díky meilu jsme vytvořili dobře pracující tým i mezi rodiči,navíc...... včas jsme měli informace o chystaných diktátech, DÚ a podobně.
Dodnes si tuto iniciativu velmi pochvaluji ....
Lenka Kurtevová

Komunikace učitel x rodič

Příspěvekod Jitka Schovancová » čtv 01. bře 2012 9:10:39

Zajímalo by mě, zda komunikujete s rodiči prostřednictvím své vlastní emilové adresy. Zda dáváte rodičům (případně i žákům) číslo svého soukromého mobilního telefonu.
Nebo si své soukromé informace chráníte?
:roll:
Muli
Jitka Schovancová

Předchozí

Zpět na Rodina a škola