Rodičovské schůzky

Spolupráce školy s rodiči, komunikace, řešení problémů, zapojení rodičů...

Re: Rodičovské schůzky

Příspěvekod Jana Kneřová » čtv 21. čer 2012 9:47:02

Měli jsme to bez kávičky, ale s koncertem.:-)
Na začátku schůzky vystoupili žáci ZUŠ, které učí dojíždějící p. učitel. Dalo by se říci, že je v zš detašované pracoviště.
Pak už to bylo standardní. Společně o závěru roku, pak jednotlivě o prospěchu.
Jana Kneřová
Koordinátorka DUMů
Jana Kneřová

Příspěvekod Jana Kneřová » čtv 14. čer 2012 8:37:32

Líbí se mi příspěvek p. Hanzlíkové. Tak to bych také nespěchala. :-) Osobně jsem se setkala s formou schůzky, které na škole říkají tripartita. Je to zvláštní druh setkání žáka, učitele a rodiče, kde učitel vede rozhovor s žákem a ten před svým rodičem hodnotí svou práci ve škole. Protože tato forma vyžaduje jistou zkušenost a dovednost, nepouštějí se do této formy schůzky všichni učitelé školy. S jejím využitím jsem se potkala na 1.stupni. A musím říci, že se mi líbil i přístup vedení školy, které řeklo udělejte si formu schůzky, která vám vyhovuje a kterou potřebujete.

A dnes se právě chystám na schůzky jako rodič. Jsem zvědavá, co mne čeká. ;)
Jana Kneřová
Koordinátorka DUMů
Jana Kneřová

Příspěvekod Lenka Urbanová » pon 02. dub 2012 8:20:08

Je pěkné si něco takového přečíst, takhle ráno, při pondělku... Moc děkujeme!
Společný zájem, ano, zdálo by se to jako jasné.
Jak dlouho takové schůzky pořádáte? A když jste začínali, jak to šlo? S čím začít, poradíte?
Setkala se změna s nějakými zajímavými reakcemi ze stran učitel, rodičů, i žáků?
Lenka Urbanová
Moderátor fóra, realistický optimista, milovník stromů...
Lenka Urbanová

Příspěvekod Marie Hanzlíková » ned 01. dub 2012 18:47:34

Rodičovské schůzky v naší málotřídní škole jsou příjemné a konstruktivní: kávička, něco na zub, stoprocentní účast, někdy přijdou i děti. Je to vždy příjemné setkání, ze kterého nikdo domů nespěchá. V takové atmosféře se problémy řeší takřka samy. Když jsem učila na velké škole, bylo to podobné. Nezáleží tedy na velikosti školy a na tom, jestli se všichni vzájemně znají. Chce to jen správně zorganizovat a chovat se k rodičům přátelsky. Máme přece společný zájem... ;)
Marie Hanzlíková

Příspěvekod Lenka Urbanová » úte 13. bře 2012 12:13:18

Rodiče i učitelé mají zájem na tom, aby se dětem ve škole dařilo dobře. Považujete rodičovské schůzky za užitečný nástroj? Za jakých podmínek? Co s rodiči na schůzkách probíráte? Co naopak ne?
Může to vypadat tak, že se rodiče dozvědí, že děti zlobí, neuváženě používají facebook, že bude výlet do ZOO... Pak se rodiče postaví do řady a ...
Dozvědí se u vás rodiče více o výuce?
A (jak se ptal Lukáš): Máte rodičovské schůzky klasické, nebo jste vyzkoušeli nějaký zajímavý nový model?
Provokuju... schválně :-)
Lenka Urbanová
Moderátor fóra, realistický optimista, milovník stromů...
Lenka Urbanová

Rodičovské schůzky

Příspěvekod Lukáš Križko » sob 11. úno 2012 21:50:58

Jaké jsou u Vás rodičovské schůzky? Máte je klasické, nebo jste vyzkoušeli nějaký zajímavý nový model?
Lukáš Križko

Zpět na Rodina a škola