DUMy, které nás nejvíc zaujaly a které využíváme

Vše z praxe ve výuce, co se osvědčuje, co méně, co je třeba řešit, o čem se poradit, ale i o DUMech na portálu a práci s nimi.

Re: DUMy, které nás nejvíc zaujaly a které využíváme

Příspěvekod Alena Tučímová » úte 19. čer 2012 15:30:57

Soňa Strnadová píše:Našla jsem a doporučila kolegyním pěkné DUMy se zajímavými odkazy, které vhodně doplňují učivo. Např.: http://dumy.cz/materialy/material-nahle ... ialu=29340.

Tak to je skutečně moc pěkný DUM, ráda jsem si ho prohlédla.

Nedávno jsem narazila i na DUMy paní učitelky Aleny Valachové z Ústí nad Labem. Jsou z českého jazyka, ale zároveň jsou vždy propojené i s dalšími předměty, navíc obsahují spoustu hádanek, křížovky, rébusy atd. Není divu, že jsem si je už všechny sama vyzkoušela na vlastní kůži a pěkně jsem se při tom bavila. Vytiskla jsem si z nich i pár věcí do kroužku (vybrala jsem si právě rébusy, přesmyčky, křížovky a další podobné věci) a děti byly nadšené.
Na Dumech k vyhledání prací paní učitelky stačí zadat jméno: Alena Valachová.
Musí být skutečně radostí být žáčkem v její třídě a mít možnost pracovat tímto způsobem! Doporučuji všem, zlepší se Vám hned nálada.
Alena Tučímová

Re: DUMy, které nás nejvíc zaujaly a které využíváme

Příspěvekod Soňa Strnadová » úte 19. čer 2012 14:39:13

Našla jsem a doporučila kolegyním pěkné DUMy se zajímavými odkazy, které vhodně doplňují učivo. Např.: http://dumy.cz/materialy/material-nahle ... ialu=29340.
Soňa Strnadová

DUMy, které nás nejvíc zaujaly a které využíváme

Příspěvekod Alena Tučímová » pon 18. čer 2012 21:14:09

Na portále je už vloženo přes 25000 DUMů, které mají různou kvalitu, to je nám všem jasné. Ale zkusme si tady navzájem sdělovat, které DUMy se nám líbí nejvíc, které už jsme využili a jak, co by bylo možné ještě v nich doplnit. Jakým způsobem si vybíráte ty "své" DUMy - podle názvu, podle vkladatelů, které znáte, podle hodnocení editorů?

Z těch posledních vložených výukových materiálů mně osobně se třeba moc líbí DUMy pana učitele, Ing. Františka Vaška, který sice uči na praktické škole a pracovní listy připravoval především pro své žáky, ale takovou formou, že je lze skutečně použít i na klasické ZŠ. Jsou psány tak, aby zaujaly, vedou děti k aktivitě, jsou názorné... Je na nich vidět, že jsou dělány se zaujetím pro práci ve škole. Určitě by tyto listy mohly být pro mnohé velkou inspirací.

A co Vy? Našly jste si také podobné práce, které už máte stažené ve svém počítači a použijete je třeba hned v září? Nebo jste už se žáky hráli třeba nějaké nové stažené pexeso nebo Riskuj - v rámci opakování i zábavy na konci roku? Použili jste už nějaký opakovací testík?
Naposledy upravil Alena Tučímová dne sob 17. srp 2013 15:43:56, celkově upraveno 2
Alena Tučímová

Předchozí

Zpět na Vyučujeme