Tvoříte video materiály pro výuku?

Vše z praxe ve výuce, co se osvědčuje, co méně, co je třeba řešit, o čem se poradit, ale i o DUMech na portálu a práci s nimi.

Re: Tvoříte video materiály pro výuku?

Příspěvekod Návštěvník » sob 31. říj 2020 7:38:46

Video chyby sexuální výchova žáci neví nic
Návštěvník

Příspěvekod Lenka Jedličková » ned 18. kvě 2014 15:30:20

Ano, vytvářím videa, je to zajímavé zpestření, napomáhá to také studentům, kteří se nemohli přímo zúčastnit výuky. Používám program audacity pro zvuk a program camtasy studio pro video, v tomto programu lze také stříhat. K malování mám nejraději jednoduchý grafický tablet, jde to ale i bez něj. Videa, která jsem vytvořila, lze nalézt na youtube.com, např. zde: https://www.youtube.com/view_all_playlists, videa k výuce vytváří také khanova škola: https://www.youtube.com/results?search_ ... %C5%A1kola a našla jsem řadu dalších.
Lenka Jedličková

Příspěvekod Ivo Janeček » pát 02. kvě 2014 7:48:15

Tohle není typické video pro výuku ;)
Ale líbí se mi takový přístup učitele k žákům. necháte se inspirovat k náplni poslední hodiny před prázdninami?
http://youtu.be/blOrY-nEGaE
Ivo Janeček

Příspěvekod Alena Tučímová » úte 03. črc 2012 17:02:58

Aleš Polívka píše:
Lenka Urbanová píše:Mohu-li se optati: PROČ vytváříte videa? Proč zrovna videa?

Já bych se k nezodpovězeným otázkám přidal - PROČ, prosím, PROČ? Může někdo popsat příklad užití, z čeho videa vytváříte? Nahrajete si na kameru chemický pokus a žákům ho jen pustíte? Díky za odpovědi.

Během posledních deseti let jsme se žáky vytvořili celou řadu výukových materiálů - filmečků. Používali jsme klasicky jen Windows Movie Maker a malý foťáček s kamerou. Důvod byl jednoduchý - pro žáky to bylo velice přitažlivé, filmečky sloužily nejen jako možnost opakování, ale i jako inspirace pro domácí pokusy (jednalo se z 99% o fyzikální pokusy). Někdy jsme naše pokusy pouze fotili a pak sestavili fotky do prezentace - a další hodinu při sledování žáci velice snadno zopakovali sami to, co v předchozí hodině dělali a na co přitom přišli. Někdy jsme pouštěli celý filmeček, jindy stačila pouze část...
Protože vedu na škole i kroužek, kde se také věnujeme pokusům, tak jsme natáčeli i tam, děti (z 1.stupně!) své pokusy předváděly opět na kameru, komentovaly, někdy docházely i mimo vyučování přidat svůj komentář do filmečku, prostě jsme se bavili. Tyto filmečky jsme pak využívali opět při výuce, ale také v rámci soutěže debrujárů. Řadu z nich máme právě na webu debrujárů, kde si je můžete nalézt (kluby - KMD Kamarádi a KMD Kutilové, Ústecký kraj). Více filmečků najednou v jednom článku najdete třeba na této adrese: http://www.debrujar.cz/2010/view.php?na ... 2011110039, ale když si projdete i další naše články, najdete filmečků daleko víc...

Zajímalo by mne, jestli má někdo někde k nahlédnutí i svá videa natočená pro výuku, inspirace není nikdy dost...
Alena Tučímová

Příspěvekod Aleš Polívka » čtv 01. bře 2012 22:29:00

Lenka Urbanová píše:Mohu-li se optati: PROČ vytváříte videa? Proč zrovna videa?

Já bych se k nezodpovězeným otázkám přidal - PROČ, prosím, PROČ? Může někdo popsat příklad užití, z čeho videa vytváříte? Nahrajete si na kameru chemický pokus a žákům ho jen pustíte? Díky za odpovědi.
Aleš Polívka

Příspěvekod Martin Králík » stř 29. úno 2012 20:18:14

Netvořím, ale převádím staré videomateriály z VHS do DVD, neboť videopřehrávač na škole je již překonán novými technologiemi. ;)
Martin Králík

Příspěvekod Lukáš Križko » úte 28. úno 2012 12:30:36

A máte někde ukázky videí, pro výuku?
Lukáš Križko

Příspěvekod David Dvořák » úte 28. úno 2012 12:26:42

Já jako Mac uživatel přidám iMovie. Má někdo na MacOS jiný program? Jak je to na linuxu?
David Dvořák

Příspěvekod Lenka Urbanová » úte 28. úno 2012 11:03:30

Mohu-li se optati: PROČ vytváříte videa? Proč zrovna videa?
Lenka Urbanová
Moderátor fóra, realistický optimista, milovník stromů...
Lenka Urbanová

Příspěvekod Karel Klatovský » úte 28. úno 2012 10:40:28

Tady je pripadne k dispozici ceska prirucka.

http://www.modernivyuka.cz/Archiv/Články/tabid/200/ctl/Details/mid/549/ItemID/847/language/cs-CZ/Default.aspx
Karel Klatovský

Další

Zpět na Vyučujeme