O projektu

Odeslat odpověď


Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
Smajlíci
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Přehled tématu
   

Rozšířit náhled Přehled tématu: O projektu

O projektu

Příspěvek od Petra Řezáčová » pát 03. říj 2014 9:16:53

O projektu

Projekt je určen pro pedagogy mateřských škol, pro jejich osobnostní rozvoj a růst v oblasti polytechnického vzdělávání. Projekt bude realizován v padesáti mateřských školách tak, aby z každého kraje byla podpořena minimálně jedna mateřská škola. V rámci projektu bude podpořeno 200 učitelů a 50 vedoucích pracovníků mateřských škol.

V rámci projektu budou připraveny a realizovány tři akreditované vzdělávací programy, během kterých se pedagogové naučí využívat moderní interaktivní pomůcky a výpočetní techniku, naučí se vytvářet jednoduché interaktivní výukové materiály související s polytechnickou výchovou dětí, následně je zapojit do výuky a po té je budou v digitální podobě sdílet s ostatními pedagogy jako příklady dobré praxe.

Vedení mateřských škol bude vedeno k zařazení polytechnického vzdělávání do školních vzdělávacích programů příslušných mateřských škol a to se zaměřením na region, ve kterém daná škola působí.

Cílem projektu je připravit učitele mateřských škol tak, aby byli schopni rozvíjet u dětí kladný postoj k technice a technickému prostředí ještě v rámci předškolního vzdělávání, protože právě zde se vytváří základy jejich vztahu k manuální práci, řemeslům a technice vůbec. V rámci projektu se učitelé seznámí s různými formami interaktivní výuky a dalších výchovných aktivit.

Cílem je v rámci vzdělávacích aktivit podpořit další kompetence pedagogů pro zvládnutí práce učitele MŠ, umožnit získat znalosti a dovednosti v oblastech jako je polytechnické vzdělávání, didaktika práce s ICT. Vedoucím pracovníkům MŠ dát potřebné manažerské dovednosti.

Více informací na stránkách materinky.dumy.cz.

Nahoru

INFORMACE

V DISKUZÍCH:

Autorský zákon a citace

Vytvářejte materiály v souladu s autorským zákonem. Informace o citacích naleznete zde.

Užitečné internetové odkazy můžete přidat a najít zde

Pokud hledáte na Internetu užitečné informace, nebo naopak máte tip na zajímavé stránky vhodné k výuce, přineste to do fóra.

Zajímavé akce pro učitele i studenty

Akce můžete najít nebo přidat do tohoto diskuzního fóra. Děkujeme!

Otázky a odpovědi k modulu Třída

Pomoc, rady a doporučení, jak nejlépe používat modul Třída. Uvítáme vaše zkušenosti!

Diskuze o všem kolem projektů EU

Pokud máte nejasnosti, nebo naopak nové užitečné poznatky o čemkoli z okruhu projektů EU, přineste to do fóra.

Informace k tabletům

Nechte se inspirovat novámi technologiemi a přispějte svými znalostmi.  

Školní perličky

Co takhle pohlédnout na školu a učení s veselou? Máte podobné zážitky? Potěšte jimi ostatní!
cron