Přírodovědné poznávací testy

Zajímavé informace z České republiky i světa v oblasti školství. Nové informace z MŠMT.

Re: Přírodovědné poznávací testy

Příspěvekod Petr Kadlík » čtv 21. bře 2013 12:34:47

Petra Řezáčová píše:Také musím velmi pochválit kvalitu Vašich testů. Moc se mi líbily.

Děkuji.

Petra Řezáčová píše:Zajímalo by mě, zda má někdo z uživatelů již zkušenosti s použitím těchto testů přímo ve výuce. Pokud ano, tak budu velmi ráda, když se o ně zde podělí s ostatními.

Nás by tato otázka rozhodně také zajímala, budu rád pokud se někdo ozve.

Mimochodem, pokud by někdo měl zájem o bližší spolupráci s námi tak mě napadlo zajímavé téma na článek: jaké to je dnes UČIT přírodní vědy? Mění se zájem žáků o toto téma? S jakými problémy se jako učitelé v tomto oboru musíte potýkat? Zlepšílo/zhoršilo se to se situací před rokem 89? Naši čtenáři jsou spíš "na druhé straně barikády", tak by to pro ně mohl být váš pohled zajímavý.

Možná by to mohlo i k něčemu přispět, podle IP adres k nám chodí poměrně často i návštěvníci z náležitých ministertev ;)
Petr Kadlík

Příspěvekod Petra Řezáčová » stř 20. bře 2013 20:03:42

Dobrý den. Také musím velmi pochválit kvalitu Vašich testů. Moc se mi líbily. Zajímalo by mě, zda má někdo z uživatelů již zkušenosti s použitím těchto testů přímo ve výuce. Pokud ano, tak budu velmi ráda, když se o ně zde podělí s ostatními. Myslím, že Vaše stránky jsou dnes velkým přínosem a určitě nepatří jen do výuky. Já je řešila i doma s dětmi a byla to zábava ;) . Určitě stojí za vyzkoušení.
Petra Řezáčová
Moderátor

Příspěvekod Lukáš Križko » stř 20. bře 2013 16:01:58

Ptal jsem se i proto, že na konci webu máte tuto větu: "Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz bez výslovného souhlasu provozovatele je zakázáno."

Předpokládám, že se pro učitele i díky projektu EU Peníze školám stala citace zdrojů ve vlastních výukových materálech samozřejmostí.

Děkuji i za možnost osobní konzultace. Věřím, že je to pro učitele přirodopisu dobrá zpráva.
Lukáš Križko

Příspěvekod Petr Kadlík » stř 20. bře 2013 15:37:49

Pokud se nám nějaký učitel přihlásí tak se spolupráci rozhodně nebráníme.

Využití našeho obsahu při výuce nijak nebráníme - jednak to v podstatě není ani technicky možné a navíc pokud se nepletu tak toto právo vychází přímo i z autorského zákona. Jen bychom byli neradi kdyby se z toho ztratila infomace o zdroji a autorovi a samozřejmě aby se to naše články objevovaly celé na cízích serverech.

Odledně tvorby "DUMů" se prosím případně ozvěte do emailu pro probrání podrobností.

Lukáš Križko píše:Škoda, ale třeba se Vám přihlásí nějaký uživatel portálu DUMy.cz a nabídne Vám spolupráci ;) .

Ještě mě napadla jedna otázka, která určitě bude učitelezajímat, jak je to na Vašem portále s možností dalšího použití vašeho obsahu pro výuku. Mířím konkrétně k licencím. Mohou učitelé využít Váš obsah k výuce? A potom trochu náročnjší dotaz, lze použít obsah webu k tvorbě vzdělávacích materiálů (DUMů), který potom třeba zveřejní na tomto portále?
Petr Kadlík

Příspěvekod Lukáš Križko » stř 20. bře 2013 15:24:25

Škoda, ale třeba se Vám přihlásí nějaký uživatel portálu DUMy.cz a nabídne Vám spolupráci ;) .

Ještě mě napadla jedna otázka, která určitě bude učitelezajímat, jak je to na Vašem portále s možností dalšího použití vašeho obsahu pro výuku. Mířím konkrétně k licencím. Mohou učitelé využít Váš obsah k výuce? A potom trochu náročnjší dotaz, lze použít obsah webu k tvorbě vzdělávacích materiálů (DUMů), který potom třeba zveřejní na tomto portále?
Lukáš Križko

Příspěvekod Petr Kadlík » stř 20. bře 2013 13:53:05

Lukáš Križko píše:Plánujete mimo testů ještě vytvářet jiné výukové materiály? Napadají mě například pracovní listy, nebo prezentace.

V tuto chvíli ne, máme jen omezené zdroje (pravděpodobně by se nám nějaké dotace na provoz získat podařilo, ale nechceme je ;) ) a i jen samotná příprava článků a testů nás zaměstnává naplno. Ale do budoucna - kdo ví...
Petr Kadlík

Příspěvekod Lukáš Križko » stř 20. bře 2013 13:20:06

Plánujete mimo testů ještě vytvářet jiné výukové materiály? Napadají mě například pracovní listy, nebo prezentace.
Lukáš Križko

Příspěvekod Petr Kadlík » stř 20. bře 2013 10:34:18

Přímo nijak nespolupracujeme a pokud vím tak ani nikdo z našich autorů není učitel. Ale spolupráci se nijak nebráníme, naopak bychom jí samozřejmě přivítali :-) Pokud by někdo měl zájem tak se prosím ozvěte na email petr@priroda.cz.

Můžete využívat i náš kalendář akcí pro propagaci svých akcí - http://www.priroda.cz/akce.php

Podle statistik máme velké množství přístupů ze škol, zda to jsou spíš žáci nebo vyučující zjištěno nemáme. Snad jen nesloužíme žákům k dělání úkolů "metodou copy - paste", to bychom skutečně nechtěli. I proto například u nás nenajdete obsah typu "maturitní otázky ke stažení".

Lukáš Križko píše:Tak to je skvělý příklad, ještě jednou klobouk dolů. Jakou máte zkušenost s využitím Vašich zdrojů ve školách? Spolupracujete přímo s nějakou školou - učitelem?
Petr Kadlík

Příspěvekod Lukáš Križko » stř 20. bře 2013 10:04:30

Tak to je skvělý příklad, ještě jednou klobouk dolů. Jakou máte zkušenost s využitím Vašich zdrojů ve školách? Spolupracujete přímo s nějakou školou - učitelem?
Lukáš Križko

Příspěvekod Petr Kadlík » stř 20. bře 2013 9:29:55

Dobrý den,
děkuji za uznání, snažíme se. Ano je to tak, děláme to protože nás to baví a myslíme že to je i potřeba. Nestojí za námi žádná státní instituce ani na svou činnost nepobíráme žádné dotace.

Lukáš Križko píše:Velmi hezké a jednoduché testíky. Děkujeme za odkaz. Navíc mě zaujalo, že jde v podstatě o nadšenecký projekt -http://www.priroda.cz/onas.php, který ale nabízí velmi dobrou základnu pro výuku přírodovědných témat.
Petr Kadlík

Další

Zpět na Zajímavé informace