Myslím, tedy čtu...

Zajímavé informace z České republiky i světa v oblasti školství. Nové informace z MŠMT.

Re: Myslím, tedy čtu...

Příspěvekod Marie Želechovská » úte 19. čer 2012 13:15:59

Já čtu maily, SMSky a dumy :D Ale také mám na stole spoustu knih na diplomku a nevím, kdy je přečtu. :roll: Jedna je zajímavá: Marie Beníčková - Muzikoterapie a specifické poruchy učení. Už jsou muzikoterapeutické techniky i na dyslexii. Zajímavé.
Marie Želechovská

Příspěvekod Jana Jáchimová » pon 18. čer 2012 14:27:17

Sice mám připravené ke čtení dvě knihy, ale nějak na ně není čas. Když je čas, čtu kroniky http://www.portafontium.cz/searching
Občas je to složitější vzhledem k pisatelovu písmu a použitému jazyku, ale zajímavé je to skoro vždy.
Jen školní kroniky jsem si představovala živější, o žácích a učitelích se v nich bohužel moc nepíše.
Najdete nějaký zápis o vás nebo o někom, koho znáte?
Jana Jáchimová

Příspěvekod Dagmar Vondráčková » stř 18. dub 2012 17:14:38

Čtu knihu "Co nám tělo říká aneb po stopách nemocí" autor Miroslav Hrabica. Velice zajímavá kniha.
Mám moc ráda knihy od Roberta T. Kiyosaki např.: "Bohatý táta chudý táta pro mladé" Co vás škola o penězích nenaučí nebo "Bohaté díte chytré dítě" Nastartujte své děti k finančnímu myšlení.
Dagmar Vondráčková

Příspěvekod Lenka Kurtevová » pát 30. bře 2012 9:52:59

Mojí knihou na nočním stolku je 21 rad, jak v co nejkratším čase udělat co nejvíce :-)

Jmenuje se " Snězte tu žábu ! " od Briana Tracy

Vřele doporučuji - dala jsem ji přečíst i svým dětem a dá se skvěle využívat například k učebnímu plánu pro studenty.
Velmi jednoduše a přirozeně napsaná :-)
Lenka Kurtevová

Příspěvekod Jana Kneřová » stř 29. úno 2012 11:51:22

Petra Řezáčová píše:Nedávno jsem četla knihu Předčítač od Bernharda Schlinka. Vypráví příběh Michaela Berga, německého právníka, jenž měl jako teenager poměr se starší ženou Hannou Schmitzovou, která pak zmizela a objevila se po několika letech jako jedna z obžalovaných z válečných zločinů. Tato kniha byla i zfilmována. Je to však zrovna jeden z těch případů, kdy je kniha mnohem lepší. Nicméně velmi zajímavé zpracování 2. světové války z jiné strany. A pro studenty SŠ dobrý tip.

Kniha Předčítač patří k mým zásadním. Díky za ni.
Jana Kneřová
Koordinátorka DUMů
Jana Kneřová

Příspěvekod David Dvořák » úte 28. úno 2012 15:20:03

Jakou knihu doporučíte pro "mediální studia" a pochopení otázek okolo internetu a médií pro ZŠ a SŠ?
David Dvořák

Příspěvekod Liliana Krausová » úte 28. úno 2012 10:01:10

V poslední době jsem se snažila narazit na knihu, kterou bych mohla použít pro výuku dětí, a velmi přínosná mi přišla kniha Bohatý táta chudý táta od Robert T. Kiyosaki; Sharon L. Lechter.Tato kniha mi příjde vhodná do předmětu ZSV zejména na ekonomii. Vhodné je to hlavně pro obchodní akademie apod.,ale je to srozumitelné i pro děti ZŠ ( cca 7.třída ).Další přínosná kniha dle mého názoru je Škobrtnout o štěstí od Daniela Gilberta, která se hlavně zaměřuje opět na ekonomickou stránku a psychologii. Popisuje různé reakce lidského chování, které jsou uvedeny na příkladech a pokusech z praxe a tedy spíše zaujmou.Je velmi zajímavá a vhodná spíše pro děti SŠ.
Liliana Krausová

Příspěvekod Petra Řezáčová » pon 27. úno 2012 11:16:18

Nedávno jsem četla knihu Předčítač od Bernharda Schlinka. Vypráví příběh Michaela Berga, německého právníka, jenž měl jako teenager poměr se starší ženou Hannou Schmitzovou, která pak zmizela a objevila se po několika letech jako jedna z obžalovaných z válečných zločinů. Tato kniha byla i zfilmována. Je to však zrovna jeden z těch případů, kdy je kniha mnohem lepší. Nicméně velmi zajímavé zpracování 2. světové války z jiné strany. A pro studenty SŠ dobrý tip.
Petra Řezáčová
Moderátor

Myslím, tedy čtu...

Příspěvekod Lenka Urbanová » stř 22. úno 2012 11:24:26

Co jste v poslední době četli zajímavého? Myslím tím odborně užitečného, myšlenkově rozvíjejícího, duševně obohacujícího, či odpočinkově oddychového? Doporučíte?
Lenka Urbanová
Moderátor fóra, realistický optimista, milovník stromů...
Lenka Urbanová

Předchozí

Zpět na Zajímavé informace