Myslím, tedy čtu...

Zajímavé informace z České republiky i světa v oblasti školství. Nové informace z MŠMT.

Re: Myslím, tedy čtu...

Příspěvekod Jana Jáchimová » čtv 03. říj 2013 14:55:09

Dneska jsem se začetla do článku o důkazech: http://vtm.e15.cz/matematicky-dukaz-je-vecna-jistota
Jana Jáchimová

Příspěvekod Šárka Eisová » čtv 22. lis 2012 17:19:23

Po letech jsem se vrátila ke Steinbeckovi - Neznámému bohu, kdysi ve mně zanechala tato kniha pocit a pár útržků některých situací. Teď jsem ji přečetla na jeden nádech - a zase z ní mám pocit, nelze reprodukovat, nutno přečíst ;)
Šárka Eisová

Příspěvekod Šárka Maternová » sob 01. zář 2012 8:12:01

Já poslední roky čtu pouze literaturu od českých autorů, zejména z tzv. povinné četby, ale až teď v nich nacházím zalíbení. Člověk asi musí dozrát. Ale naučné (zejména po stránce historické) jsou knihy od J. Škvoreckého, kde figuruje Danny Smiřický. Na pozadí nějakých historických událostí se tam odehrává příběh 20letého kluka. Člověk si tak vštípí, co se dělo a zároveň se pobaví. :) Postupně budu přidávat další tipy, tohle je teď to, co mě momentálně napadlo. :)
Šárka Maternová

Příspěvekod Jana Weisová » pát 31. srp 2012 7:30:06

Marie Želechovská píše:Čtu Vejce a já od Betty MacDonaldové. Vtipně popisuje, jak dbala rady matky, že manželka musí ctít a milovat to, pro co se nadchne její manžel. Bettynin manžel se nadchl pro slepičašení. Odstěhovali se spolu na farmu. Betty píše o tom, jak se každý den něco dělalo - praní, žehlení, pečení...Její manžel byl naprosto úchylný na úklid. Divím se jí, že s ním vydržela tak dlouho, než ho opustila. Já bych to vzdala mnohem dříve v tak těžkých podmínkách. Současný život není jednoduchý, ale s životem na farmě bych teda neměnila.

Také jsem tuto knihu četla a velmi nerada jsem ji vracela do knihovny.
Jana Weisová

Příspěvekod Marie Želechovská » úte 28. srp 2012 20:32:32

Čtu Vejce a já od Betty MacDonaldové. Vtipně popisuje, jak dbala rady matky, že manželka musí ctít a milovat to, pro co se nadchne její manžel. Bettynin manžel se nadchl pro slepičašení. Odstěhovali se spolu na farmu. Betty píše o tom, jak se každý den něco dělalo - praní, žehlení, pečení...Její manžel byl naprosto úchylný na úklid. Divím se jí, že s ním vydržela tak dlouho, než ho opustila. Já bych to vzdala mnohem dříve v tak těžkých podmínkách. Současný život není jednoduchý, ale s životem na farmě bych teda neměnila.
Marie Želechovská

Příspěvekod Jana Kneřová » pát 17. srp 2012 3:03:54

Jana Jáchimová píše: Nikdy nepochopím, proč se autor dalšího dílu napřed nepodívá do překladů předchozích knih..

Dobrá poznámka. 8-)
Jana Kneřová
Koordinátorka DUMů
Jana Kneřová

Příspěvekod Jana Jáchimová » čtv 16. srp 2012 16:28:14

Já jsem se pročetla na konec Inkoustové trilogie..přes srdce a krev až ke smrti. Třetí díl mě tedy zklamal překladem, ale vzhledem k tloušťce knihy jsem si po chvíli na jinak přeložené názvy zvykla, ostatně co jiného mi zbývalo, když jsem chtěla vědět, jak to dopadne? :) Nikdy nepochopím, proč se autor dalšího dílu napřed nepodívá do překladů předchozích knih..
Jana Jáchimová

Příspěvekod Jana Kneřová » čtv 02. srp 2012 9:54:24

Právě jsem dočetla knížku Andělin popel, Frank McCourt.
Děj začíná v 3..letech min.století a odehrává se v Irsku. Popisuje život neuvěřitelně chudé rodiny a je zároveň vzpomínkou na dětství autora.
Doporučuji a těším se na volné pokračování knížky.
Jana Kneřová
Koordinátorka DUMů
Jana Kneřová

Příspěvekod Magdaléna Cuchá » ned 24. čer 2012 8:46:44

Jelikož máme na vysoké škole předmět Literatura pro děti a mládež, dostala jsem se ke knížce Dračí polévka od Aleny Ježkové. Je to krásná, nenáročná knížka pro děti kolem 12 let s krásnými ilustracemi a poutavým příběhem. Znáte ji někdo?
Magdaléna Cuchá

Příspěvekod Šárka Husáková » stř 20. čer 2012 5:59:23

Tak já mám ráda Simmela a Cooka (to je hodně oddechový). Dřív jsem měla knihu přečtenou za dva tři dny, ale teď mám rozečtenou jednu už dva měsíce - dávám přednost tématům "Jídelníček kojenců, Jak závádět příkrmy atd." :D
Šárka Husáková

Další

Zpět na Zajímavé informace