Stránka 1 z 47

Re: Zajímavé informace

PříspěvekNapsal: pon 22. kvě 2017 13:21:46
od Petra Řezáčová
Vláda schválila na kariérní systém pro letošek 404 miliónů

Ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová dnes na vládě vyjednala 404 milionů korun na finanční dopady zabezpečení kariérního systému pedagogických pracovníků pro letošní rok.

Více na stránkách MŠMT.

Re: Zajímavé informace

PříspěvekNapsal: čtv 18. kvě 2017 8:59:37
od Petra Řezáčová
Útok viru WannaCry byl amatérský a plný chyb.

Zatímco velké společnosti zabývající se kybernetickou bezpečností poukazují na severokorejské stopy nedávného útoku nového vyděračského programu WannaCry, americký magazín Wired si všímá amatérismu, kterého se podle něj strůjci škodlivého softwaru dopustili.

Více ZDE.

Re: Zajímavé informace

PříspěvekNapsal: stř 17. kvě 2017 12:48:22
od Petra Řezáčová
V Česku je více než 600 počítačů napadených virem WannaCry

Vyděračský virus WannaCry má po celém světě více než 300 000 obětí, v Česku je však počet infikovaných strojů výrazně nižší. Nezvaný návštěvník se zabydlel ve zhruba 600 strojích. V úterý to potvrdil český Národní bezpečnostní tým CSIRT.CZ.

Více ZDE.

Re: Zajímavé informace

PříspěvekNapsal: pát 12. kvě 2017 14:34:24
od Petra Řezáčová
Automatky o autismu: český konejšivý přístup včasné diagnostice nepomáhá.

Zajímavý rozhovor s Hanou Zobačovou o autismu u malých dětí si můžete poslechnout ZDE.

Re: Zajímavé informace

PříspěvekNapsal: pát 12. kvě 2017 14:11:49
od Petra Řezáčová
Školáky čeká povinné plavání

Školní plavání bude od příštího školního roku povinnou součástí výuky na 1. stupni základních škol. Žáci mají absolvovat alespoň 40 hodin, ředitelé škol budou moci žádat ministerstvo školství o příspěvek na dopravu dětí od škol k plaveckým bazénům. Rozhodla o tom ministryně Kateřina Valachová (ČSSD), která se nicméně k 31. květnu rozhodla podat rezignaci.

Více ZDE.

Re: Zajímavé informace

PříspěvekNapsal: čtv 11. kvě 2017 9:03:10
od Petra Řezáčová
Windows 10 S má být nejbezpečnější systém v nabídce Microsoftu

Operační systém Windows 10 S má být určen především pro levnější notebooky a zároveň i počítače určené pro studenty a pedagogy. O čem se ale již moc nemluví je fakt, že půjde o nejbezpečnější platformu v nabídce amerického softwarového gigantu. Bohužel tak trochu na úkor uživatelského komfortu.

Více ZDE.

Re: Zajímavé informace

PříspěvekNapsal: úte 09. kvě 2017 12:46:55
od Petra Řezáčová
Windows 10 používá každý den přes 300 miliónů uživatelů

Více než 300 miliónů lidí používá operační systém Windows 10 každý den. Tímto úspěchem se pochlubili zástupci Microsoftu s tím, že počet aktivních uživatelů desítek je ještě vyšší. Ti však nepoužívají operační systém od amerického softwarového gigantu každý den.

Více ZDE.

Re: Zajímavé informace

PříspěvekNapsal: sob 06. kvě 2017 13:36:47
od Alena Tučímová
Na zlínské univerzitě vznikne laboratorní základní škola

Na Univerzitě Tomáše Bati (UTB) ve Zlíně začne od září působit laboratorní základní škola Labyrinth. Nová soukromá škola má dětem zajistit bezpečné a inspirující prostředí založené na spolupráci školy, rodiny a komunity. Roli univerzitního partnera převzala právě UTB, kde se také v polovině května uskuteční prezentace celého konceptu školy a proběhne představení budoucích výukových prostor.

Celý článek najdete ZDE

Re: Zajímavé informace

PříspěvekNapsal: pát 05. kvě 2017 7:52:20
od Petra Řezáčová
Gmail čelil největšímu hackerskému útoku. V ohrožení byla miliarda účtů

V noci ze středy na čtvrtek čelila e-mailová služba Gmail, kterou provozuje společnost Google, obřímu hackerskému útoku. Počítačoví piráti tak mohli získat podle serveru NBC News přístup až k miliardě uživatelských účtů, napadnout se jich ale nakonec podařilo zhruba jen milión. V každém případě jde o největší zaznamenaný hackerský útok na Gmail v celé historii této služby.

Více ZDE.

Re: Zajímavé informace

PříspěvekNapsal: čtv 04. kvě 2017 9:28:44
od Petra Řezáčová
Finanční stav výzev

ŘO OP VVV průběžně zveřejňuje přehled finančního stavu vyhlášených výzev. Níže si můžete zobrazit tabulku obsahující jak základní identifikaci výzev, tak souhrnné informace o alokaci, počtu zaregistrovaných žádostí o podporu, objemu finančních prostředků v předložených žádostí o podporu či zbývajícím objemu finančních prostředků výzev. Tabulka je aktualizována na začátku a v polovině každého měsíce.

Více ZDE.