Stránka 1 z 91

Re: Zajímavé informace

PříspěvekNapsal: čtv 14. lis 2019 8:42:24
od Petra Řezáčová
V Česku ubylo počítačových virů i útoků. Na Slovensku je také bezpečněji

Tuzemští uživatelé si mohou oddychnout. V uplynulém měsíci se Česká republika posunula mezi bezpečnější země. To jinými slovy znamená, že v tuzemsku ubylo počítačových virů i útoků hackerů. Stejná situace panuje také v sousedním Slovensku. Vyplývá to z analýzy kyberbezpečnostní společnosti Check Point.

Více ZDE.

Re: Zajímavé informace

PříspěvekNapsal: stř 13. lis 2019 8:08:25
od Petra Řezáčová
Probíhá tradiční Týden vědy a techniky

Již 19. ročník festivalu Týden vědy a techniky Akademie věd ČR probíhá po celé republice od pondělí 11. do neděle 17. listopadu. Návštěvníkům nabízí přednášky, prohlídky laboratoří pracovišť Akademie věd, filmová promítání, výstavy nebo science show. V předvečer 30. výročí sametové revoluce se bude na budovu AV ČR v Praze na Národní promítat videomapping, který provede diváky klíčovými událostmi našich dějin v letech 1945–1989.

Více ZDE.

Re: Zajímavé informace

PříspěvekNapsal: úte 12. lis 2019 8:41:28
od Petra Řezáčová
Já můžu zlobit, mám na to papír. Slýchávají učitelé od svých žáků

„Kdysi co řekl pan učitel, to platilo. Dnes se již žáci nebojí oponovat učiteli. Je však třeba zapracovat na tom, aby dokázali diskutovat slušně,“ říká Mgr. Roman Behún, ředitel Základní školy pod Svatou Horou......

Více ZDE.

Re: Zajímavé informace

PříspěvekNapsal: pon 11. lis 2019 10:23:20
od Petra Řezáčová
Dan Pražák: Jak na zlobivou třídu, když nechci dávat poznámky? Výsledek osobního experimentu jednoho začínajícího učitele

Loni jsem dostal třídu na druhém stupni, která byla mezi kolegy vyhlášená jako těžce zvladatelná. Byli tam žáci, kteří se dokonce pyšnili tím, kolik už nasbírali poznámek. Přidávat jim další se mi nezdálo jako efektivní způsob, jak se třídou pracovat, a to i kdybych byl ten typ, co si na poznámky potrpí. A to nejsem. Atraktivní mi nepřipadaly ani další možnosti umravňování jako třeba písemky za trest......

Celý článek naleznete ZDE.

Re: Zajímavé informace

PříspěvekNapsal: pát 08. lis 2019 12:40:05
od Petra Řezáčová
V indické škole pro nadané děti: Vzdělání západního střihu, patriotismus a meditace. Výsledek je překvapivý i poučný

Kromě běžných předmětů se zdůrazňuje osobnostní výchova založená na prastarých spirituálních hodnotách. Žáci jsou vedeni k sebezapření a ke službě vyšším cílům, skládají slib, že odloží zábavu na vedlejší kolej. Ve škole, kterou založil pedagogický vizionář a lokální patriot Vishvanath Vinayak Pendse v indickém Puné, jsem strávil jen jeden den, ale hodiny jsem mluvil s vedením a zejména absolventy. Jejich sebevědomé vystupování a kritické myšlení mě navnadilo, abych se chtěl dozvědět víc. Následně jsem si o škole Jnana Prabodhini přečetl knihu.

Více ZDE.

Re: Zajímavé informace

PříspěvekNapsal: čtv 07. lis 2019 11:01:44
od Petra Řezáčová
Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

Více na: https://www.zive.cz/clanky/hesla-jsou-z ... fault.aspx

Re: Zajímavé informace

PříspěvekNapsal: stř 06. lis 2019 11:35:22
od Petra Řezáčová
Talentcentrum 4.0 již slouží studentům

Nový vzdělávací projekt Talentcentrum průmyslu 4.0 se poprvé představuje pardubické odborné veřejnosti. Základnu má v areálu firmy JHV-Engineering v Pardubicích. Cestu sem by měli najít především nadaní a ambiciózní studenti středních škol.

Více ZDE.

Re: Zajímavé informace

PříspěvekNapsal: úte 05. lis 2019 10:04:05
od Petra Řezáčová
Trojan Adwind útočí v Česku stále častěji

Výrazný nárůst detekcí viru Adwind zachytili v uplynulých týdnech bezpečnostní experti. Jde o relativně známého trojského koně, který koluje internetem už od roku 2016. V poslední době je ale nasazován tak často, že se probojoval až mezi tři nejrozšířenější viry na tuzemském internetu. Vyplývá to z analýzy antivirové společnosti Eset.

Více ZDE.

Re: Zajímavé informace

PříspěvekNapsal: pon 04. lis 2019 9:34:43
od Petra Řezáčová
Zmučený výraz, pak ale přijde změna. Jak se mladiství zbavují závislosti na mobilech

Byly čtyři hodiny ráno, když si šestnáctiletá Ju Če-rin uvědomila, že už strávila na mobilním telefonu 13 hodin – a za necelé tři hodiny musí vstávat do školy. Jihokorejská středoškolačka věděla, že má problém – a proto se přihlásila do vládního tábora pro teenagery, kteří nedokážou odložit telefony, napsal zpravodajský server CNN.

Více ZDE.

Re: Zajímavé informace

PříspěvekNapsal: pát 01. lis 2019 9:50:50
od Petra Řezáčová
Přezouvejte se, prosím! Česko je od 40. let „bačkorovou velmocí“ – ale časy se mění. A jak to mají jinde ve světě?

Všichni rodiče školou či školkou povinných dětí to jistě znají: každý rok v srpnu je třeba podniknout dvě nákupní výpravy – jednu do papírnictví pro obaly, kružítko, pravítko a gumu, a další do obuvi pro slušné boty na ven, tenisky na tělocvik a přezuvky do školy. Každodenní přezouvání tvoří neodmyslitelnou část vzpomínek na školu, alespoň u starší a střední generace.

Více ZDE.