Stránka 1 z 38

Re: Zajímavé informace

PříspěvekNapsal: pát 20. led 2017 6:43:55
od Petra Řezáčová
Ve třídách mateřských škol má být méně dětí

Mateřské školy by měly mít od roku 2018 ve svých třídách maximálně 20 dětí, uvedla ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD) na čtvrteční tiskové konferenci. Díky programu resortu, i s ohledem na povinný rok předškolního vzdělávání, se v letech 2017 a 2018 uskuteční projekty s dotací téměř 300 miliónů Kč. Kapacita školek se tak má zvýšit o devět tříd pro 249 dětí, u základních škol vzroste počet o 31 učeben pro 628 žáků. Ne vždy se však daří kvalifikovanou učitelku MŠ najít.

Více ZDE.

Re: Zajímavé informace

PříspěvekNapsal: čtv 19. led 2017 10:05:06
od Petra Řezáčová
Školy v Rožnově pod Radhoštěm vytvořily vegetariánskou kuchařku pro jídelny

Čtyřicítku vegetariánských receptů, které jsou upravené speciálně pro školní jídelny, sestavily školy v Rožnově pod Radhoštěm a vytvořily z nich kuchařku. Jde o jídla obsahující moderní potraviny, jako jsou chia semínka, quinoa nebo cizrna. Původní text najdete na zpravodajském webu iDnes.cz - ZDE.

Re: Zajímavé informace

PříspěvekNapsal: čtv 19. led 2017 10:03:31
od Petra Řezáčová
Kantorů je málo, proto dosáhnou na vyšší funkci i plat

Muži v českých školách tvoří jen necelou pětinu učitelského sboru. Podle statistik však mají větší šanci stanout ve vedení školy. Vedle toho dosahují v takové pozici až o šest tisíc korun vyššího platu než kolegyně v managementu školy. Ukázaly to propočty, které si Právo vyžádalo od ministerstev financí a školství.

Více ZDE.

Re: Zajímavé informace

PříspěvekNapsal: stř 18. led 2017 11:23:56
od Alena Tučímová
Vzdělávání romských dětí se podle odborníků zlepšuje

Přístup ke vzdělávání romských dětí se mění k lepšímu. Konstatuje to Lucie Kováčová, pořadatelka konference Ještě není příliš pozdě, která se zaměřuje na romskou integraci. Doufá, že díky inkluzivním opatřením bude trend pokračovat.

Celý článek najdete ZDE

Re: Zajímavé informace

PříspěvekNapsal: stř 18. led 2017 11:20:54
od Alena Tučímová
Zkoušky v učebních oborech mohou žáci opakovat, někteří k nim i tak nejdou

Závěrečné zkoušky učňů za školní rok 2015/2016 probíhaly až do konce minulého roku. Někteří žáci však ještě stále výuční list nemají. Čeká je tedy další termín zkoušení letos v červnu či později. Závěrečné zkoušky se od roku 2014/2015 sjednotily a v následujícím školním roce se začala zavádět elektronická písemná zkouška.

Více ZDE

Re: Zajímavé informace

PříspěvekNapsal: úte 17. led 2017 11:24:18
od Petra Řezáčová
Změny výzvy - souhrn Šablony pro SŠ a VOŠ I

Více informací naleznete na stránkách MŠMT.

Re: Zajímavé informace

PříspěvekNapsal: úte 17. led 2017 10:20:05
od Petra Řezáčová
Kritické chyby mají Flash Player, Acrobat i Reader. Mohou je zneužít kyberzločinci.

Hned několik bezpečnostních trhlin bylo odhaleno v oblíbeném programu Flash Player. Ten slouží k přehrávání videí na internetu a po celém světě jej používají stovky miliónů lidí. Chyby se nevyhnuly ani programům Acrobat a Reader, které slouží k práci s PDF dokumenty. Záplaty od společnosti je však již možné stahovat.

Více ZDE.

Re: Zajímavé informace

PříspěvekNapsal: úte 17. led 2017 10:18:21
od Petra Řezáčová
Stanovisko MŠMT k "pamlskové" vyhlášce

Nabízení a prodej potravin žákům do a po splnění povinné školní docházky

Vyhláška č. 282/2016 Sb., o požadavcích na potraviny, pro které je přípustná reklama a které lze nabízet k prodeji a prodávat ve školách a školských zařízeních, je prováděcím právním předpisem § 32 odst. 2 zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), ve znění pozdějších předpisů. Podle § 32 odst. 2 školského zákona je zakázána reklama, nabízení k prodeji nebo prodej potravin, které jsou v rozporu s výživovými požadavky na zdravou výživu dětí, žáků a studentů.

Více ZDE.

Re: Zajímavé informace

PříspěvekNapsal: pon 16. led 2017 9:24:36
od Petra Řezáčová
Pravda je v každém jazyce vždy trochu jiná, ukazuje Wikipedie

Mnozí z nás si rádi počtou v internetové encyklopedii Wikipedie, kam volně přispívají lidé z celého světa. Podle vědců bychom se však měli mít na pozoru. Stačí totiž přepnout Wikipedii do jiného jazyka a hned se o téže historické události dozvídáme něco trochu jiného.

Více ZDE.

Re: Zajímavé informace

PříspěvekNapsal: pát 13. led 2017 7:18:04
od Alena Tučímová
O některé učňovské obory není zájem

Rychle se blíží doba odevzdání přihlášek žáků na střední školy a učiliště. Jak si vybrat? Kde je přeplněno a kde naopak jsou volná místa? V tomto rozhodování může pomoci i článek, který najdete ZDE.