Stránka 1 z 44

Re: Zajímavé informace

PříspěvekNapsal: pon 27. bře 2017 14:14:44
od Petra Řezáčová
Nová aplikace středoškoláků má pomoci se šikanou, lze ji anonymně nahlásit

Studentský projekt „Nenech to být a něco udělej“ gymnazistů Jana Slámy a Davida Špunara má pomoci s bojem proti šikaně. Ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD) jej považuje za autentický, protože jde o iniciativu mladých lidí. I proto mu MŠMT udělilo na tiskové konferenci, která se konala v pondělí 27. března, oficiální záštitu.

Více ZDE.

Re: Zajímavé informace

PříspěvekNapsal: pon 27. bře 2017 14:09:31
od Petra Řezáčová
Pro VOŠ je z evropských fondů připraveno 250 milionů korun

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy jako Řídicí orgán Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání připravilo výzvu, ze které vyšší odborné školy mohou v termínu od 4. dubna do 31. srpna 2017 získat až 250 milionů korun. Podpořeny budou projekty z ekonomické, humanitní, technické, zdravotní a pedagogické oblasti.

Více informací ZDE.

Re: Zajímavé informace

PříspěvekNapsal: pát 24. bře 2017 11:09:31
od Petra Řezáčová
Brněnská technika otevře laboratoře 3D tisku středoškolákům a jejich učitelům

Základní dovednosti 3D modelování a využívání tohoto tisku se už začínají studenti učit nejen na univerzitách, ale také na středních průmyslových školách. Letos poprvé budou středoškoláci a jejich učitelé měřit síly v soutěži digitálního navrhování Autodesk Academia Design. Hostí ji Fakulta strojního inženýrství Vysokého učení technického v Brně (FSI VUT) v pátek 24. a sobotu 25. března.

Více informací ZDE.

Re: Zajímavé informace

PříspěvekNapsal: stř 22. bře 2017 9:39:13
od Petra Řezáčová
Jak se pozná dobrá základní škola a proč by rodiče neměli mluvit učitelům do řemesla

Za posledních pět až deset let prošly české základní školy velkou proměnou. Podle odborníka na vzdělávání Tomáše Feřtka si školy konečně uvědomily, že se musí přizpůsobit požadavkům vnějšího světa. Přesto jsou prý v jejich kvalitě značné rozdíly.

Více informací ZDE.

Re: Zajímavé informace

PříspěvekNapsal: úte 21. bře 2017 10:25:27
od Petra Řezáčová
Program, který zachraňuje životy, se zdarma otvírá všem školám

V minulých dnech byla spuštěna nová, vylepšená verze vzdělávacího programu Hobit, který žáky základních škol a víceletých gymnázií učí, jak reagovat na příznaky mozkové mrtvice a srdečního infarktu. Do inovativního multimediálního e-learningového programu se mohou školy zapojit zcela zdarma.

Více ZDE.

Re: Zajímavé informace

PříspěvekNapsal: pon 20. bře 2017 6:03:40
od Petra Řezáčová
Co umějí moderní počítačové tablety

Na pulty tuzemských obchodů se v nadcházejících měsících chystá celá řada nových tabletů. I loňské modely ale mají stále co nabídnout. Poradíme, na co si dát při výběru pozor.

Více ZDE.

Re: Zajímavé informace

PříspěvekNapsal: pát 17. bře 2017 6:55:15
od Petra Řezáčová
Velká aktualizace Windows 10 je již hotová. Vydána bude příští měsíc

Společnost Microsoft zatím oficiálně nepotvrdila, kdy přesně bude vydána další velká aktualizace operačního systému Windows 10. Podle serveru Windows Central však již programátoři veškerou svojí práci dokončili a balík vylepšení se začne distribuovat co nevidět.

Více ZDE.

Re: Zajímavé informace

PříspěvekNapsal: stř 15. bře 2017 6:50:37
od Petra Řezáčová
Konec jedné éry. Pro starší Windows nebude vycházet už ani Firefox

Firefox byl jedním z posledních podporovaných webových prohlížečů, který mohli uživatelé provozovat ještě na stařičkém operačním systému Windows XP. To už však nyní neplatí, tvůrci ze společnosti Mozilla totiž browser pro starší platformy od Microsoftu nabízet nebudou.

Více ZDE.

Re: Zajímavé informace

PříspěvekNapsal: úte 14. bře 2017 6:33:16
od Petra Řezáčová
MŠMT připravilo informační materiál k předškolnímu vzdělávání

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy připravilo informační materiál ke změnám v předškolním vzdělávání, které souvisí s novelou školského zákona. Jde o zavedení povinného roku předškolního vzdělávání, nárokovost mladších dětí na místo v mateřské škole a s tím související určení spádovosti zařízení.

Více ZDE.

Re: Zajímavé informace

PříspěvekNapsal: pon 13. bře 2017 18:39:52
od Petra Řezáčová
Počet žáků v průmyslových oborech neklesá

Průmyslové obory zůstávají v ČR stále oblíbené, podíl žáků v nich je v posledních letech stabilní. Jejich absolventi se rovněž často uplatňují přímo ve svém oboru, nebo alespoň v příbuzném. Vyplývá to z dat Národního ústavu pro vzdělávání (NÚV). České průmyslové školství se začalo ustanovovat ve 30. letech 19. století.

Více ZDE.