Stránka 1 z 51

Re: Zajímavé informace

PříspěvekNapsal: stř 16. srp 2017 11:51:07
od Petra Řezáčová
Soukromých ScioŠkol přibývá. První z nich už začala vydělávat.

Základní škola na pražském Chodově, první ze sítě soukromých škol Scio, dosáhla už druhým rokem po založení zisku. ScioŠkola Praha 11 vydělala 181 tisíc korun při obratu 12,5 milionu korun. Skupina Scio investovala do otevření vlastních škol kolem třiceti milionů korun.

Více ZDE.

Re: Zajímavé informace

PříspěvekNapsal: úte 15. srp 2017 12:21:02
od Petra Řezáčová
Pozor na falešné přátele na Facebooku, chtějí přeposlat kód k mobilní platbě.

Desítkám až stovkám Čechů se náhle přihlásili dávní známí a požádali je o přeposlání kódu k potvrzení platby přes internet. Jde o podvod.

Více ZDE.

Re: Zajímavé informace

PříspěvekNapsal: pon 14. srp 2017 9:36:52
od Petra Řezáčová
Avízo výzvy č. 02_17_051 Inkluzivní vzdělávání.

Řídicí orgán OP VVV zveřejňuje dne 14. srpna 2017 avízo výzvy č. 02_17_051 Inkluzivní vzdělávání pro sociálně vyloučené lokality (SVL) v prioritní ose 3 OP VVV. Avízem se rozumí verze výzvy informativního charakteru. Závazná verze výzvy, včetně kompletní dokumentace, bude vyhlášena spolu se zpřístupněním žádostí o podporu v IS KP14+ dne 22. srpna 2017. Ukončení příjmu žádostí dle textu výzvy je do vyčerpání alokace nebo rozhodnutí Řídicího orgánu, nejpozději však do 29. prosince 2018.

Více na stránkách MŠMT.

Re: Zajímavé informace

PříspěvekNapsal: pon 14. srp 2017 9:34:25
od Petra Řezáčová
Kdo utrácí za svůj volný čas, je spokojenější než ten, který si kupuje věci.

Podle nedávné studie kanadských vědců jsou lidé spokojenější, když si za své peníze pořídí více volného času, než když je utratí za hmotné věci. Vědci z Univerzity v Britské Kolumbii provedli experiment: dali lidem k dispozici 40 dolarů (asi 700 Kč), s nimiž si mohli udělat, co chtěli. Ti, kteří si koupili volný čas, například někomu zaplatili, aby za ně udělal domácí práce, hlásili vyšší míru spokojenosti než ti, kteří je utratili za zboží.

Více ZDE.

Re: Zajímavé informace

PříspěvekNapsal: pát 11. srp 2017 12:37:46
od Petra Řezáčová
Středoškoláci si v září zkusí práci vědců v laserových centrech.

Dvanáct nadaných středoškoláků se zájmem o fyziku si v září bude moci vyzkoušet práci vědců ve špičkových laserových centrech ELI Beamlines a HiLASE v Dolních Břežanech. Ve spolupráci s časopisem Vesmír pro ně centra zorganizují Talentovou akademii. Během tří dnů jim zpřístupní laboratoře, kam se běžně dostanou jen vybraní zaměstnanci Fyzikálního ústavu Akademie věd (AV).

Více ZDE.

Re: Zajímavé informace

PříspěvekNapsal: čtv 10. srp 2017 11:57:31
od Petra Řezáčová
Danger a Chromex. Dva nejobávanější viry českého internetu.

Několik posledních měsíců vydávají bezpečnostní experti pravidelně varování před dvěma škodlivými kódy – trojským koněm Chromex a virem Danger. Oba záškodníci vévodí žebříčkům nejrozšířenějších kybernetických hrozeb, a jinak tomu nebylo ani v červenci. Bez nadsázky se tak dají označit za nejobávanější viry, které se šíří českým internetem.

Více ZDE.

Re: Zajímavé informace

PříspěvekNapsal: stř 09. srp 2017 12:47:00
od Petra Řezáčová
Nový Firefox přináší hromadu vylepšení.

V úterý byla oficiálně vydána v pořadí již 55. verze prohlížeče Firefox. Ta přináší hromadu nových funkcí a vylepšení. Tvůrci ze společnosti Mozilla se přitom zaměřili také na bezpečnost, a tak by s instalací novinky neměli majitelé předchozích verzí příliš otálet.

Více ZDE.

Re: Zajímavé informace

PříspěvekNapsal: úte 08. srp 2017 7:59:38
od Petra Řezáčová
ČT 24: Vzdělávácí systémy dětí v ČR a zahraničí

Téma: Vzdělávací systémy dětí v ČR a zahraničí
Host: Bohumil Kartous, vedoucí komunikace, EDUin

Ke stažení ZDE.

Re: Zajímavé informace

PříspěvekNapsal: pát 04. srp 2017 14:42:45
od Petra Řezáčová
Jak se starat o notebooky ve velkých vedrech.

Velká vedra nejsou pro notebooky nijak příznivá. Těmto přenosným počítačům totiž vysoké teploty vadí, stejně tak je ale v létě dokáže potrápit ostré sluneční světlo či voda. Proto je nutné přenosné počítače chránit, abychom nepřišli o cenná data nebo o samotný přístroj.

Více ZDE.

Re: Zajímavé informace

PříspěvekNapsal: čtv 03. srp 2017 13:49:14
od Petra Řezáčová
Houstone, problém, volala z raketoplánu česká učitelka.

Pilotáž raketoplánu Enterprise, záchrana z makety potápějícího se vrtulníku, odpálení rakety i simulované přistání na Marsu. Tím vším prošla učitelka informatiky z pražského Gymnázia Jana Keplera Hanka Šandová v americkém středisku U. S. Space & Rocket Center v Huntsville v Alabamě.

Více ZDE.