Stránka 1 z 49

Re: Zajímavé informace

PříspěvekNapsal: pon 26. čer 2017 9:17:30
od Petra Řezáčová
Letní školy olomoucké univerzity lákají na medicínské právo či přírodní vědy.

Letní školy Univerzity Palackého (UP) v Olomouci, určené středoškolákům i vysokoškolákům nejen z ČR, nabízejí workshopy, semináře, ukázky praktických dovedností, novinky v oboru i seznámení se s odborníky z celého světa. Letos univerzita připravila několik novinek, například Letní školu humanitární pomoci, Letní školu diplomacie pro středoškoláky nebo medicínské právo.

Více ZDE.

Re: Zajímavé informace

PříspěvekNapsal: pát 23. čer 2017 12:59:08
od Petra Řezáčová
Brožura Uznávání zahraničního vzdělání a kvalifikace v ČR

Brožura „Uznávání zahraničního vzdělání a kvalifikace v České republice“ je souhrnná a přehledná příručka k problematice uznávání zahraničního vzdělávání a kvalifikace.

Ke stažení ZDE.

Re: Zajímavé informace

PříspěvekNapsal: čtv 22. čer 2017 8:50:56
od Petra Řezáčová
Šablony pro SŠ a VOŠ

ŘO OP VVV si vás dovoluje upozornit na informace týkající se uznatelnosti výstupu personálních šablon v případě pracovní neschopnosti. Informace jsou uvedeny v dokumentu.

Více informací na stránkách MŠMT.

Re: Zajímavé informace

PříspěvekNapsal: stř 21. čer 2017 18:22:17
od Petra Řezáčová
Očima expertů – Dílny ve škole 21. století

Pokud se vrátí do škol pracovní činnosti, vzroste zájem žáků o technické obory, tvrdí zástupci firem. Je tomu skutečně tak? A co by se mělo v podobném předmětu učit?

Více ZDE.

Re: Zajímavé informace

PříspěvekNapsal: úte 20. čer 2017 9:43:15
od Petra Řezáčová
Nebezpečné chyby ohrožují uživatele Windows XP i Vista.

Společnost Microsoft ukončila v letošním roce podporu pro operační systém Windows Vista, podobně jako tomu bylo před lety v případě populárních xpéček. Ani pro jeden systém tak už neměly vycházet aktualizace. Kvůli nově objeveným nebezpečným chybám se však americký softwarový gigant rozhodl udělat výjimku a opravy vydat pro Windows XP i Vista.

Více ZDE.

Re: Zajímavé informace

PříspěvekNapsal: pon 19. čer 2017 12:06:40
od Petra Řezáčová
Nesprávné větrání je častým problémem škol.

Vysoké hodnoty oxidu uhličitého v důsledku nesprávného větrání jsou přetrvávajícím problémem, s nímž se potýká většina českých školských zařízení. Uvedl to Bohumil Kotlík z Národního zdravotního ústavu, který se problematikou zabývá.

Více ZDE.

Re: Zajímavé informace

PříspěvekNapsal: pát 16. čer 2017 7:52:54
od Petra Řezáčová
Na pomůcky nestačí školám ani 1,5 miliardy korun.

Letos má stát poslat školám celkem 1,5 miliardy korun na školní pomůcky. Náklady se tak po letech škrtů postupně vracejí na úroveň, na jaké byly před deseti lety. I tak rodiče musí část pomůcek svým dětem platit sami. A školy hořekují, že učebnice už nejsou, co bývaly dřív, a nevydrží.

Více ZDE.

Re: Zajímavé informace

PříspěvekNapsal: čtv 15. čer 2017 6:19:40
od Petra Řezáčová
Newslettery OP VVV

O prvních úspěších realizovaných projektů v Operačním programu Výzkum, vývoj a vzdělávání (OP VVV) si můžete přečíst v druhém vydání Novvvinek OP VVV. Například jak lze vytvářet společenství nad knihou v rámci Center kolegiální podpory a proč je pro děti důležité číst. O své praktické zkušenosti se zapojením četby do výuky se podělí starostka města Chrast Martina Lacmanová. Víte, že v brněnském MAP (Místní akční plán rozvoje) spolupracuje 217 mateřských a základních škol a je největším projektem MAP na území České republiky?...

Více ZDE.

Re: Zajímavé informace

PříspěvekNapsal: stř 14. čer 2017 13:54:12
od Petra Řezáčová
Ve školách koluje petice proti kariérnímu řádu.

Někteří učitelé podepisují petici proti kariérnímu řádu, který připravilo ministerstvo školství pod vedením Kateřiny Valachové (ČSSD). Nelíbí se jim, že přinese novou byrokracii, stejně tak podle nich nepřijde slibované vyšší ohodnocení jejich práce. Proto chtějí, aby poslanci předložený kariérní řád odmítli. Informoval o tom Radek Sárközi, koordinátor vzniku iniciativy Pedagogická komora.

Více ZDE.

Re: Zajímavé informace

PříspěvekNapsal: úte 13. čer 2017 9:59:45
od Petra Řezáčová
Musíme přehodnotit přístup ke vzdělávání. Jinak vznikne kasta vyvolených, varuje odborník.

Česká společnost nechápe vzdělání jako veřejný zájem. A je to chyba. V rozhovoru s Lucií Výbornou to říká odborník na vzdělávání Bohumil Kartous ze společnosti EDUin. „Například skandinávské společnosti to dokážou, díky tomu můžou ve školství vytvářet dlouhodobé koncepce,” poukazuje.

Video ke shlédnutí ZDE.