Mimoškolní aktivity

Zajímavé informace z České republiky i světa v oblasti školství. Nové informace z MŠMT.

Prezentiáda

Příspěvekod Jitka Schovancová » sob 13. dub 2013 15:34:37

V pátek 12. 4. jsem se jako porotce zúčastnila olomouckého krajského kola středoškolské soutěže Prezentiáda - Mistrovství ČR středních škol v prezentačních dovednostech.
Pro ty, kdo neví, oč se jedná:
Prezentiáda je projektem studentského občanského sdružení Student Cyber Games, které se dlouhodobě snaží spojit dva pojmy na první pohled nesourodé – škola a zábava.
Více na http://www.prezentiada.cz

Byla jsem velmi mile překvapena kvalitní úrovní trojic studentů, které prezentovaly své představy na téma Dokonalý učitel nebo Jak bych chtěl/a být ve škole hodnocen/a. Je zajímavé slyšet názory mladých lidí na témata týkající se školství.
V Olomouci vyhrála ostřílená trojice. Některá družstva doplatila na to, že byla v soutěži poprvé a tréma se projevila. Některé trojice měly sice zajímavé téma, ale ještě potřebují pilovat tvorbu prezentací.
Každopádně je tento projekt velmi zajímavý a fandím mladým lidem - jeho organizátorům. :P
Pokud se chcete podívat na zajímavosti z této akce - http://www.facebook.com/prezentiada - najdete zde také fotky a videa.
Jitka Schovancová

Re: Mimoškolní aktivity

Příspěvekod Magdaléna Cuchá » úte 10. črc 2012 23:12:01

Sice to není kroužek od školy, ale od střediska volného času - mineralogický kroužek. Je určen pro první až čtvrtou třídu a děti to baví. Každoročně se přihlásí plný počet dětí a ty pak brousí kameny, dělají pokusy, hledají kameny v přírodě. A především se něco naučí o horninách a drahých kamenech. Máte také něco podobného ve vašem městě?
Magdaléna Cuchá

Příspěvekod Jana Kneřová » pon 02. črc 2012 12:21:30

Na škole našeho syna fungují kroužky, které vedou učitelé a rodiče. Neplatíme nic, pouze na keramice, abychom zaplatili hlínu a vypalování.
Jana Kneřová
Koordinátorka DUMů
Jana Kneřová

Příspěvekod Alena Tučímová » sob 23. čer 2012 9:09:58

Na naší škole (ZŠ Krátká, Klášterec nad Ohří) pracuje každým rokem už léta vždy hodně kroužků pro 1. i 2.stupeň, děti si mají z čeho vybrat - jazykové kroužky, Hrátky ve vodě, Výtvarný ateliér, Školní hitparáda,Vaření, Gymnastika, Brännball, plavecká liga, Herní klub a další.
Sama také už léta pracuji s kroužkem Svět kolem nás, kde mám děti z 1. i 2.stupně, navzájem si pomáhají. Děláme různé zábavné pokusy z fyziky, chemie, jezdíme na výlety, zapojujeme se do soutěží (už dvakrát se nám podařilo třeba vyhrát celostátní soutěž debrujárů - ExpertIQ 2010 a MUDRC 2011). Děti práce baví, neustále objevujeme něco nového. Před dvěma roky jsme se přihlásili i do debrujárů, takže své nápady, výsledky atd. můžeme zveřejňovat i na jejich stránkách: http://www.debrujar.cz/2010/search.php? ... menu=335:7
I z tohoto důvodu jsem se jeden čas zajímala o to, jestli podobné kroužky fyziky na školách fungují i jinde. Zjistila jsem, že bohužel kroužky, které se zabývají přírodními vědami a technikou (ne počítači a zvířaty), rapidně vymizely. Je to škoda, "pokusování" a objevování děti baví a pamatují si víc než z učebnic.
Máte u vás na škole nějaký technický kroužek?

Jinak kroužky jsou u nás sdruženy do Školního klubu, příspěvek rodičů za dítě je symbolický - 10 Kč na měsíc. Kolik platí žáci za kroužek u vás? Najdou se ještě kroužky, kde děti nemusí přispívat nic?
Alena Tučímová

Mimoškolní aktivity

Příspěvekod David Pokorný » pát 22. čer 2012 8:27:40

Zajímají mě kroužky pro děti otevírané ve škole. V jedné ZŠ pro mě bylo nedávno milým překvapením, že už několik let mají kroužek chovatelství zaměřený na plazy. A co Vaše škola, nabízí také něco zajímavého v tomto směru?
David Pokorný

Zpět na Zajímavé informace