Kde a jak tráví učitelé dovolenou

Zajímavé informace z České republiky i světa v oblasti školství. Nové informace z MŠMT.

Re: Kde a jak tráví učitelé dovolenou

Příspěvekod Martin Králík » čtv 12. črc 2012 15:30:03

Dovolím si oponovat, i u moře se může pokazit počasí, jednou jsem jel s přítelkyní na přelomu letních prázdnin do Itálie k moři a mimo 2 dnů, kdy bylo hezky, nám pršelo a teploty nepřekonaly 20 stupňů. :(
Martin Králík

Příspěvekod Magdaléna Cuchá » úte 10. črc 2012 23:04:15

Dobrý den, já teda učitelka nejsem (ale asi budu) a tak snad to nevadí. Byla jsem ve Španělsku a viděla jsem i Barcelonu a doporučuji. Překvapilo mě, že nebylo takové horko, jak jsem předpokládala. Dovolená v Čechách mě nikdy moc nebrala, protože jak je tu zvykem - počasí je nepředvídatelné a to mě dokáže pěkně otrávit. A chybí mi prostě to moře. U moře je teplé počasí (většinou) na sto procent. Doporučil by někdo nějaký další tip na dovolenou na příští rok? Za dobrou cenu a kde je pěkná příroda, moře atd.?
Magdaléna Cuchá

Příspěvekod Alena Tučímová » ned 08. črc 2012 17:55:17

Dnes jsem se odpoledne setkala s houslemi. Byla jsem na kláštereckém zámku, kde Jaroslav Svěcený v rámci desetidenního hudebního festivalu Klášterecké hudební prameny všechny účastníky seznámil s historií výroby houslí i s různými zajímavostmi kolem houslí. Měli jsme možnost se i na housle podívat a také se na všechno zeptat nejen Jaroslava Svěceného, ale také vynikajícího houslaře Pötzla, který housle vyrábí.
Přílohy
Den houslí.JPG
Den houslí.JPG (76.9 KiB) Zobrazeno 18328 krát
Vůně.JPG
Vůně.JPG (74.94 KiB) Zobrazeno 18328 krát
Alena Tučímová

Příspěvekod Lenka Urbanová » ned 08. črc 2012 17:44:45

Ó jak já rozumím... Ale já tedy na dovolené bývám výhradně offline a nejlépe v lesích a mobil se mi většinou vybije a je pokoj...
Děkujeme za fotografie i drobné cestopisy! A těšíme se na další. Že?
Lenka Urbanová
Moderátor fóra, realistický optimista, milovník stromů...
Lenka Urbanová

Příspěvekod Martin Králík » sob 07. črc 2012 15:29:02

Tam muselo být nádherně a balzám na nervy v našem přetechnizovaném světě. Bohužel si člověk dnes již neumí představit den bez internetu, mobilu, počítače. Přitom jako malým dětem nám to vůbec nechybělo a uměli jsme si hrát i s klackem a kamenem. Byl jsem týden v Ostrově (Tisá - nedaleko Děčína), nebyl tam vůbec žádný signál, ale ten klid a pohoda, všude kolem jen lesy a pískovcové skály, prostě nádhera.
Martin Králík

Příspěvekod Lenka Urbanová » sob 07. črc 2012 9:59:09

Já zatím také preferuji klid, pár dní jsem strávila ve starobylém domě v příjemné zahradě.
Dům.JPG
Dům.JPG (85.28 KiB) Zobrazeno 18375 krát
Lenka Urbanová
Lenka Urbanová

Příspěvekod Libuše Slámová » pát 06. črc 2012 16:39:15

No já si dovolenou nikdy nedokázala představit bez toho, aniž bych si v létě splula s partou nějakou řeku. Letos snad poprvé nepojedu, tak nevím, jestli to přežiju :) Místo toho jsem se přihlásila na týdenní výtvarný pobyt, tak jsem docela zvědavá, jak to dopadne. Určitě dám vědět a doufám, že se něco pěkného přiučím. Jinak žádnou větší dovolenou neplánuji, přestože máme sice celé léto volno, na to, abych vyjela někam dál, nejsou finance. Snad až nám ve školství přidají, jak pořád slibují. Tak se alespoň snažím dát do pořádku, co jsem přes rok nestihla. A když vyjde počasí, vyrazim na přehradu, do lesa, vytáhnu kolo či vyrazím někam za kulturou :)Hlavně si užívám ten klid :)
Libuše Slámová

Příspěvekod Martin Králík » stř 04. črc 2012 14:23:03

Minulý měsíc jsem navštívil Prachovské skály a okolí. Je až k neuvěření, co krásného dokáže příroda vytvořit (a bohužel člověk občas i zničit). Rád se tam zase někdy pojedu podívat.
Martin Králík

Příspěvekod Lenka Urbanová » pon 02. črc 2012 14:52:49

Martin Králík píše:Každý se rád v létě podívá do ciziny, na památky a k moři. Já si ale myslím, že i u nás máme plno zajímavých míst a někdy jsou ta místa jen pár kilometrů od domova. Stačí se jen dívat.
Určitě ano! Chystáme se projet Moravu, prožít Macochu zdola, prochodit kopečky na Valašsku. A asi i do Rumunska, ale do hor, pěšky, do přírody. Fotečky nějaké taky budou :-)
Lenka Urbanová
Lenka Urbanová

Příspěvekod Soňa Strnadová » pon 02. črc 2012 14:25:57

Takto trávíme začátek letošních prázdnin.
Přílohy
Na_vodě.jpg
Na_vodě.jpg (34.45 KiB) Zobrazeno 18411 krát
Ve_vodě.JPG
Ve_vodě.JPG (46.59 KiB) Zobrazeno 18411 krát
Soňa Strnadová

PředchozíDalší

Zpět na Zajímavé informace