Systém vyhledávání, náhledy

Pomoc, rady a doporučení, jak nejlépe využívat modul DUMY.
Prosíme, ptejte se!

Re: Systém vyhledávání, náhledy

Příspěvekod Petra Řezáčová » čtv 17. říj 2013 15:53:38

Dobrý den,
ráda pracuji s Vašimi DUMy, ale v poslední době mě trápí nedostatečné členění podle okruhů. Například: hledám téma Rovnice. Podle typu školy - ZŠ, Gymnázium nebo Speciální vzdělávání si otevřu matematiku, ale další členění chybí - musím projít cca 1125 prací v matematice pro Gymnázia, než narazím na téma Rovnice atd.
Podle Najdi - zadám slovo Rovnice - a musím projít 870 prací, určených pro všechny typy škol. Navrhuji třídit DUMy i podle témat a klíčových slov.Bylo by to možné? Není to jen můj názor, ale i ostatních kolegů. Děkuji za odpověď.

Dobrý den.
Tomuto tématu se věnujeme zde.
Petra Řezáčová
Moderátor

Příspěvekod Lukáš Križko » pát 14. zář 2012 22:29:57

Někde jsem již na podobnou otázku tento týden odpovídal :). Připravujeme funkci rozšířeného vyhledávání, které bude Vámi popsané kategorie určitě obsahovat. Takže kromě zadání výrazu budete moci i určit kategorie, ve kterých se hledaný výraz najde.

Dokonce budeme chtít, aby jste hledaný výraz mohla umazáním jedné podmínky nebo přidáním dalších podmínek ještě dále zpřesňovat. To bude, ale ještě nějakou chvli trvat.Ale ne tak dlouho, abychom to nestihli na podzim tohoto roku.

K návratu k opětovnému hledaní již předtím nalezeného DUMu Vám bude nápomocná nová funkce košík, kterou implementujeme do DUMů v průběhu příštího týdne. Tato funkce je Vázána na modul TŘÍDA, který otevíráme již v pondělí, a ve kterém budete moc tyto DUMy zadat svým žákům.

Do košíku se budete moc vžy podívat právě v tomto modulu, takže hledaný DUM budete mt hezky uložen ve slžce svého košíku.:)

Věřím, že Vám i tato funkce ulehčí práci s našim portálem.
Lukáš Križko

Příspěvekod Lucie Černohorská » pát 14. zář 2012 18:46:16

I já hlasuji za rozšířené vyhledávání, inspiraci lze vzít z libovolného knihovního systému. Uvítám možnost filtrovat
    podle autora
    podle typu školy SŠ/ZŠ, příp. přesněji podle stupně vzdělávání (1., 2., 3.)
    podle vyučovacího předmětu
    podle typu souboru (pdf/ppt/doc/myšlenková mapa/video ...)
    podle počtu hvězdiček
    podle klíčových slov
    podle čísla DUMu (stalo se mi, že jsem si našla DUM, mám ho stažený, ale chci-li někomu poslat odkaz, kde ho najde, už ho ne a ne najít)
Prozatím je vyhledávání dost chaotické, už se těším na novinky...
Lucie Černohorská

Příspěvekod David Dvořák » pon 02. dub 2012 9:58:22

Dobrý den

Děkujeme za podněty. Vypadá to, že jsme naladěni na podobnou notu :) Samozřejmě v průběhu vývoje portálu vznikají vize, kam jej dále posunout. Jak říká klasik: "My nesmíme ani naznačovat", přesto mohu naznačit, že pan Gembec je blízko naším vizím. Již nyní byl spuštěn modul Citace a za pár dnů nás čeká další rozšíření funkčnosti portálu. Jsme vděčni za všechny náměty a za všechna přání uživatelů. Chceme se dále zlepšovat.

Díky, David Dvořák
David Dvořák

Systém vyhledávání, náhledy

Příspěvekod Martin Gembec » ned 01. dub 2012 12:59:18

Domníváte se, že by bylo reálné přidat k vyhledávání ještě položku podle typu souboru?
Je reálné přidat možnost stahovat krom originálu i PDF verzi?
Uvažujete o přidání náhledu práce - např. první snímek, metodický list apod. - jako volitelnou položku při vkládání..
Martin Gembec

Zpět na DUMY - jak na to?