Náhled DUMů

Pomoc, rady a doporučení, jak nejlépe využívat modul DUMY.
Prosíme, ptejte se!

Re: Náhled DUMů

Příspěvekod Petra Řezáčová » čtv 26. zář 2013 14:31:56

Dobrý den,

ráda bych dostala odpověď na otázku, jak mají dumy pomáhat, když poměrně velké množství po kliknutí na "náhled" hlásí
"Došlo k chybě.
Je nám líto, ale tento soubor se z nějakého důvodu nedá otevřít."

Tato hláška je natolik častá, že mi nepřipadá, že by dumy.cz byla nějaká pomoc. A ráda bych ty důvody znala. A když chci vstoupit s dotazem na diskuzi, kde se stala chyba, tak bez registrace se nedá?

Nejsem spokojená a budu ráda, když se mi dostane vysvětlení.

Dobrý den.

Děkujeme za váš názor a reakci na novou funkci. Bohužel velmi často je tento problém s otevřením náhledu spojen s rychlostí Vašeho připojení k Internetu.
V tuto chvíli řešíme i další technické možnosti, jak i uživatelům s pomalým připojením vyjít vstříc. Zatím je nutné v tomto případě materiál stáhnout a otevřít.

Bohužel diskuze je opravdu nastavená tak, že v ní mohou reagovat pouze registrovaní uživatelé. Váš dotaz jsem na diskuzi zveřejnila (bez Vašeho jména) a odpovím na něj i tam.

Doufám, že zůstanete portálu příznivě nakloněna a děkujeme za trpělivost v případě zavedení nových funkcí.

Přeji hezký den.
Petra Řezáčová
Moderátor

Příspěvekod Lenka Horáková » pon 26. srp 2013 5:14:22

Děkuji za pomoc, takto vše funguje.
Lenka Horáková

Příspěvekod Martin Králík » ned 25. srp 2013 15:37:52

Myslím si, že funkce Náhled je velice užitečná, sám jsem již v minulosti několikrát vyhledával materiál, který bych při výuce použil a musím uznat, že stáhnout několik materiálů, abych zjistil, že ani jeden není přesně dle mé představy, zabíralo spoustu času. Teď je to o mnoho snadnější a rychlejší. Veliké poděkování programátorům.
Martin Králík

Příspěvekod Alena Tučímová » sob 24. srp 2013 17:40:22

Jana Jáchimová píše:Dobrý den, momentálně je tam špatný odkaz, snad to brzo programátoři vyřeší. Ale vyzkoušela jsem a funguje: klikněte na název souboru a po otevření stikněte tlačítko Stáhnout tam. Takto by Vám to mělo jít.

To je velice dobrý postřeh. Sama jsem "Zeleninu" zkusila a po kliknutí na název jde potom v pohodě otevřít jak náhled tak stáhnutí.
Je to dobrá zpráva především pro ty, kteří čekají v nejbližší době například kontrolu a najednou by nevěděli, jak se do svých DUMů dostat, když se po kliknutí na náhled nebo stáhnutí ukazuje, že stránka neexistuje.
Ale programátoři jsou šikovní a jak jsem si přečetla, usilovně nejen na tom pracují a brzy bude vše v úplném pořádku. Zatím tedy v nouzi nejdřív kliknout na název...
Alena Tučímová

Příspěvekod Jana Jáchimová » sob 24. srp 2013 17:01:40

Dobrý den, momentálně je tam špatný odkaz, snad to brzo programátoři vyřeší. Ale vyzkoušela jsem a funguje: klikněte na název souboru a po otevření stikněte tlačítko Stáhnout tam. Takto by Vám to mělo jít.
Jana Jáchimová

Příspěvekod Lenka Horáková » pát 23. srp 2013 15:14:14

Prosím o pomoc. Včera mi vše fungovalo,soubory šly stáhnout i otevřít náhled. Dnes mi stahování u některých DUMŮ nefunguje (mám dojem, že problém je v dříve nahraných souborech). Objeví se pouze hlášení:
Stránka nebyla nalezena
Litujeme, ale stránka, kterou se pokoušíte zobrazit neexistuje.

Pokud se pokusím zobrazit náhled, objeví se mi toto hlášení:

Adresa URL původního souboru není platná nebo dokument není veřejně přístupný.
Ověřte, jestli je adresa URL správná, a potom kontaktujte vlastníka dokumentu.

Pro příklad uvádím adresu stránky se soubory, které nelze stáhnout.

http://dumy.cz/vyhledavani?do=prehledFiltr-submit&o=h&d=d&fraze=zelenina
předem děkuji
Lenka Horáková

Příspěvekod Lukáš Križko » pát 23. srp 2013 10:19:13

Tady je místo, kde stačí pro náhled kliknout
náhled-dumů1.png
náhled-dumů1.png (10.45 KiB) Zobrazeno 8814 krát

Jen doplňuji, že náhledy jsou na DUMY.CZ zatím pouze pro materiály ve formátech MS Office a Open Office. Pro zobrazení využíváme službu společnosti Mocrosoft a materiály se zobrazují v Office 365. Ti z vás, kteří mají možnost pracovat v Office 365, mohou s režimu náhledu materiál rovnou uložit na Skydrive, popřípadě přepnout do módu editace materiálu ;).
Lukáš Križko

Náhled DUMů

Příspěvekod Petra Řezáčová » pát 23. srp 2013 10:06:03

Spustili jsme novou možnost pro uživatele - náhled DUMů. Je to ikonka s lupou vedle každého DUMu. Je zde možnost nahlédnout do materiálu bez nutnosti stahování materiálu do počítače. Tato funkce bude dále doplňována a vylepšována. Budeme rádi, pokud nám pomůžete a podělíte se o zkušenosti, nápady a případné stížnosti v této diskuzi. Děkujeme.
Petra Řezáčová
Moderátor

Zpět na DUMY - jak na to?